Ruszyło głosowanie w konkursie Perły Mazowsza 2023 | Konstancin-Jeziorna

Ruszyło głosowanie w konkursie Perły Mazowsza 2023

16-01-2024

Rozpoczęło się głosowanie w  8. edycji konkursu Perły Mazowsza 2023. Zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Konstancin-Jeziorna. Statuetki zostaną przyznane w trzech kategoriach – przedsiębiorczość, kultura oraz sport i turystyka. Na swoich faworytów można głosować do 4 lutego 2024 r.

Jest to już ósma edycja plebiscytu organizowanego przez tygodnik „Przegląd Piaseczyński”, samorządy powiatów piaseczyńskiego, grodziskiego i pruszkowskiego oraz Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania, którego celem jest wyróżnienie najlepszych lokalnych firm, wydarzeń i sportowców. Konkurs wyłoni Perły Gmin, Perły Powiatów i Perły Mazowsza w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, kultura oraz sport i turystyka.

Nominowani

Kandydatów można było zgłaszać do 31 grudnia 2023 r. Kapituła zweryfikowała wszystkie zgłoszenia i wyłoniła laureatów drugiego etapu konkursu. Teraz wszystko jest w rękach mieszkańców – to oni wybiorą zwycięzców. Oto nominowani z gminy Konstancin-Jeziorna:

 • Perła Przedsiębiorczości:
  • Eva Park Life & Spa (kandydat nr 4).
    
 • Perła Kultury:
  • 6. Festiwal Filmowy Maklaka i Jego Przyjaciół (kandydat nr 2),
  • Jarmark Kultury Urzecza (kandydat nr 3),
  • Konstanciński Chór Kameralny (kandydat nr 4).
    
 • Perła Sportu i Turystyki:
  • Klub Sportowy Konstancin (kandydat nr 4)

Opisy wszystkich kandydatów dostępne są na stronie internetowej organizatora: www.perlymazowsza.pl.

Głosowanie

Na swoich faworytów można głosować na dwa sposoby:

Głosowanie trwa do 4 lutego 2024 r. (do godz. 12.00). Na laureatów czekają nagrody pieniężne, a głosujący mogą liczyć na nagrody niespodzianki. Zwycięzców poznamy w marcu podczas uroczystej gali w Tarczynie. Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, można znaleźć na stronie: www.perlymazowsza.pl.

Autor
Natalia Poncyljusz

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).