Trwa głosowanie w konkursie Perły Mazowsza 2022 | Konstancin-Jeziorna

Trwa głosowanie w konkursie Perły Mazowsza 2022

06-03-2023

Trwa siódma edycja konkursu Perły Mazowsza 2022. Zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Konstancin-Jeziorna. Statuetki zostaną przyznane w trzech kategoriach – przedsiębiorczość, kultura oraz sport i turystyka. Na swoich faworytów można głosować do 16 marca 2023 r.

To już siódma edycja plebiscytu organizowanego przez tygodnik „Przegląd Piaseczyński”, samorządy powiatów piaseczyńskiego, grodziskiego i pruszkowskiego oraz Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania, którego celem jest wyróżnienie najlepszych lokalnych firm, wydarzeń i sportowców. Konkurs wyłoni Perły Gmin, Perły Powiatów i Perły Mazowsza w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, kultura oraz sport i turystyka.

Nominowani

Kandydatów można było zgłaszać do 31 grudnia 2022 r. Kapituła zweryfikowała wszystkie zgłoszenia i wyłoniła laureatów drugiego etapu konkursu. Teraz zwycięzców wybiorą mieszkańcy. Oto nominowani z gminy Konstancin-Jeziorna:

 • Perła Przedsiębiorczości:
  • Przedszkole Anglojezyczne GoodStart  (kandydat nr 4),
  • Niepubliczne Przedszkole Akademia Pana Adama (kandydat nr 5).
    
 • Perła Kultury:
  •   Jarmark Kultury Urzecza – Konstanciński Dom Kultury (kandydat nr 4),
  •   Muzeum Wycinanki – Konstanciński Dom Kultury (kandydat nr 5).
    
 • Perła Sportu i Turystyki:
  • Krzysztof Romicki (kandydat nr 4),
  • Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” (kandydat nr 5),
  • Grand Prix Konstancina-Jeziorny w Tenisie Stołowym – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji (kandydat nr 6).

Opisy wszystkich kandydatów dostępne są na stronie internetowej organizatora: www.perlymazowsza.pl.

Głosowanie

Na swoich faworytów można głosować na dwa sposoby:

Głosowanie trwa do 16 marca 2023 r. (do godz. 12.00). Na głosujących czekają nagrody niespodzianki. Są to m.in.: weekendowe pobyty w hotelach De Silva, vouchery do Decathlonu, upominki w postaci słodyczy oraz upominki od „Przeglądu Regionalnego”. Zwycięzców poznamy 30 marca podczas uroczystej gali w Tarczynie. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości powyżej 48 tys. zł. Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, można znaleźć na stronie: www.perlymazowsza.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Laptop komputerowy i pulpit nawigacyjny dla systemu zarządzania dokumentami danych w bazie danych dokumentacji online w chmurze.

  Grant dla gminy na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa

  Konstancin-Jeziorna otrzyma 850 tys. zł na podniesienie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wsparcie przyznano w ramach rządowego programu „Cyberbezpieczny Samorząd” i zostanie przeznaczone m.in. na zakup urządzeń i oprogramowań. Wkład własny gminy to blisko 200 tys. zł.
 • Dwie kobiety siedza na przeciwko siebie i wypełniaja dokument. Za nimi baner z napisem: Gminny punkt konsultacyjny, a dalej zielone kwiaty i okno.

  Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

  Ponad 1,1 mln zł na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę kopciuchów trafiło do gminy w ramach programu „Czyste Powietrze”. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Pomoc w ich wypełnieniu i rozliczeniu udzielana jest również w konstancińskim magistracie.