Uwaga konkurs fotograficzny! Zrób zdjęcie i wygraj pieniądze | Konstancin-Jeziorna

Uwaga konkurs fotograficzny! Zrób zdjęcie i wygraj pieniądze

09-07-2021

To już ostatnie dni na to, by zgłosić się do konkursu „Mazowsze bliskie sercu”. Jest on skierowany do wszystkich fotografów amatorów, znających miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym. Termin nadsyłania zdjęć mija 16 lipca 2021 r.

Konkurs już po raz szesnasty organizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jego tegoroczne hasło to „Odpocznij na Mazowszu”. Prace można zgłaszać w trzech kategoriach: „Odpocznij aktywnie”, „Odpocznij z pasją” i „Odpocznij z kulturą”.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy wykonać zdjęcie nawiązujące do jednej z powyższych kategorii konkursowych – liczy się treść przekazu oraz jakość nadesłanych fotografii. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jedną pracę. Do zdjęcia trzeba dołączyć formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie www.mazovia.pl) i całość należy przesłać do 16 lipca 2021 r. na adres: konkurs [dot] fotograficznyatmazovia [dot] pl. Nadesłane prace oceni jury konkursu.

Kto może wziąć udział?

Konkurs adresowany jest do fotografów amatorów. Z udziału w nim wyłączone są: osoby zajmujące się zawodowo fotografią; absolwenci uczelni plastycznych i filmowych – z tytułem magistra bądź licencjata albo tytułem równorzędnym potwierdzającym wykształcenie wyższe na tym samym poziomie, a także nauczyciele akademiccy takich uczelni; osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat zdobyły nagrodę w konkursie lub brały udział w warsztatach organizowanych w ramach konkursu oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Czekają nagrody pieniężne

Tegoroczna edycja konkursu odbywa się jednoetapowo. Spośród nadesłanych prac, jury oceni i wybierze do 12 zwycięskich fotografii. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne:

 • 1. miejsce  – 2 tys. zł – w każdej z kategorii konkursowych;
 • 2. miejsce – 1,5 tys. zł. – w każdej z kategorii konkursowych;
 • 3. miejsce – 1 tys. zł – w każdej z kategorii konkursowych;
 • do trzech wyróżnień – po 800 zł każde;
 • nagroda publiczności – 1  tys. zł.

Internauci zdecydują

Wybrane przez jury zdjęcia wezmą również udział w głosowaniu internetowym. Odbędzie się ono na profilu facebookowym Mazowsze Serce Polski. Uczestnik konkursu, którego fotografia zdobędzie najwięcej głosów – lajków otrzyma nagrodę publiczności.

Weekendowe warsztaty fotograficzne

Dodatkowo dla laureatów konkursu Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje weekendowe warsztaty fotograficzne. Warsztaty odbędą się we wrześniu lub październiku 2021 r. Forma organizacji warsztatów (wyjazdowe lub on-line) będzie uzależniona od sytuacji i obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. 

Dodatkowe informacje

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać również telefonicznie: 22 597 96 16 , 22 597 95 32 (pn.– pt. w godz. 9.00–15.00) lub wysyłając zapytanie na adres e-mail: konkurs [dot] fotograficznyatmazovia [dot] pl.

Autor
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Najnowsze aktualności

 • Duża sala, na krzesłach siedzi około 40 osób

  Mieszkańcy i właściciele działek postulują zmianę trasy…

  Właściciele nieruchomości, na których planowana jest budowa gazociągu wysokiego ciśnienia z Gass do Elektrociepłowni Siekierki, sprzeciwiają się proponowanemu przebiegowi inwestycji. Ich postulaty, m.in. o wyznaczenie nowych wariantów tras, władze gminy przekazały wojewodzie mazowieckiemu.
 • Wejście do pomieszczenia, w który siedzą osoby.

  Wybory 2024: Skład i harmonogram pracy Miejskiej Komisji…

  Znamy skład oraz harmonogram pracy na najbliższe dni Miejskiej Komisji Wyborczej w Konstancinie-Jeziornie, która będzie czuwać nad przebiegiem wyborów samorządowych w naszej gminie. Jej siedziba mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77.