Za nami Dni Konstancina 2023 – zobacz naszą galerię zdjęć | Konstancin-Jeziorna

Za nami Dni Konstancina 2023 – zobacz naszą galerię zdjęć

05-06-2023

Spektakle, koncerty, warsztaty, wystawy, turnieje sportowe oraz oczywiście piknik i parada retro. W miniony weekend (3 i 4 czerwca) Konstancin-Jeziorna hucznie obchodził swoje święto. To były dwa dni wspaniałej zabawy. Zobacz naszą galerię zdjęć z wydarzenia.

W miniony weekend (3 i 4 czerwca) odbyły się Dni Konstancina. Tegoroczne święto naszego miasta obfitowało w najróżniejsze atrakcje dla małych i dużych. Dopisała pogoda i frekwencja.

Wystawy, warsztaty i nie tylko

W sobotę (3 czerwca) na mieszkańców czekał m.in. pokaz modeli pływających oraz konkurs na retro latawiec. Otwarto również dwie wystawy fotograficzne – Roberta Czułby „Moja własna historia” i Wojciecha Druszcza „Obiektywnie”. Wieczorem Konstanciński Dom Kultury zaproponował spektakl teatralny „Śluby panieńskie” oraz potańcówkę w altanie. Natomiast Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił na warsztaty nauki jazdy na rolkach oraz Nightskating, czyli przejazd rolkarzy, wrotkarzy oraz rowerzystów ulicami Konstancina-Jeziorny.

Parada i piknik retro

W niedzielę (4 czerwca) w Parku Zdrojowego odbył się tradycyjny piknik retro, czyli swoista podróż w czasie – tym razem przenieśliśmy się do belle époque. W programie znalazło się wiele atrakcji, nawiązujących do czasów świetności podwarszawskiego letniska. Wszystko to otworzyła efektowna parada, która punktualnie o godz. 12.30 ruszyła spod Centrum Handlowego Stara Papiernia do Parku Zdrojowego. Na jej czele szła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Pilawa, a za nią maszerowali m.in. harcerze z Hufca ZHP Uroczysko Konstancin, włodarze gminy, samorządowcy, a także mieszkańcy. W Parku Zdrojowym na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, w tym m.in. nauka tańca towarzyskiego, mecz piłko nożnej retro, dmuchańce, loty balonem oraz konkursy i zabawy dla dzieci. Na scenie amfiteatru wystąpili m.in. kwartet smyczkowy zespołu TheTonacja, zespół Bellcanti z koncertem pt. „Opera jest kobietą” oraz uczniowie ze szkół podstawowych nr 2, 3, 5 i 6 oraz Montessori No Bell i Szkoły Muzycznej 1. stopnia w Konstancinie-Jeziornie. Świętowanie zakończył Bal Apaszów przy skocznych rytmach Kapeli Spalskiej oraz koncert zespołu LemON.

Galeria zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia autorstwa Andrzeja Piętki.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek