Zapraszamy na Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń” | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy na Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń”

17-08-2022

Już w najbliższy piątek i sobotę (19 i 20 sierpnia) w Parku Zdrojowym odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń 2022”. W programie spotkania z niezwykłymi opowiadaczami oraz kreatywne zabawy dużymi klockami. Polecamy i zapraszamy.

Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń to stały punkt letniego kalendarza wydarzeń odbywających się w konstancińskim Parku Zdrojowym. Organizowany jest od 2005 r. przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Jego głównym celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości, takich jak: miłość, przyjaźń i sprawiedliwość.

Noc opowieści i podwórko wynalazców

Tegoroczna edycja festiwalu startuje już w najbliższy piątek (19 sierpnia) o godz. 20.30. Na początek tradycyjnie „Noc opowieści”, podczas której słowem czarować będzie niezwykły bajarz – Michał Malinowski. Z kolei w sobotę (20 sierpnia) w godz. 15.30–18.30 organizatorzy zapraszają na plac obok tężni solankowej, gdzie na wszystkich będą czekać kreatywne atrakcje w ramach „Podwórka wynalazców MuBaBaO”. Chętni będą mieli okazję rozwijać swoją wyobraźnie przestrzenną tworząc konstrukcje z dużych drewnianych klocków.

Wstęp bezpłatny

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny. Festiwal odbywa się przy współpracy z Uzdrowiskiem Konstancin-Zdrój i Eva Park Life & Spa oraz przy wsparciu finansowym gminy Konstancin-Jeziorna.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).