Zapraszamy na Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń” | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy na Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń”

29-06-2023

Już w najbliższy piątek i sobotę (30 czerwca i 1 lipca) w Parku Zdrojowym odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń 2023”. W programie spotkania z niezwykłymi opowiadaczami, muzyka afrykańska oraz zabawy modelarskie z klockami myślenia kreatywnego MuBaBaO. Polecamy i zapraszamy.

Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń to stały punkt letniego kalendarza wydarzeń odbywających się w konstancińskim Parku Zdrojowym. Organizowany jest od 2005 r. przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Jego głównym celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości, takich jak: miłość, przyjaźń i sprawiedliwość.

Noc opowieści i podwórko wynalazców

Tegoroczna edycja festiwalu startuje już w najbliższy piątek (30 czerwca) o godz. 21.15. Na początek tradycyjnie „Noc opowieści”, podczas której słowem czarować będzie niezwykły artysta afrykański Noumassan Dembele z Burkina Faso oraz bajarz – Michał Malinowski. Z kolei w sobotę (1 lipca) w godz. 15.00–18.00 organizatorzy zapraszają na plac obok tężni solankowej, gdzie na wszystkich będą czekać kreatywne atrakcje w ramach „Podwórka wynalazców MuBaBaO”. Chętni będą mieli okazję rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną tworząc konstrukcje z dużych drewnianych klocków.

Wstęp bezpłatny

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny. Odbywa się on przy współpracy z Uzdrowiskiem Konstancin-Zdrój i Eva Park Life & Spa oraz przy wsparciu finansowym gminy Konstancin-Jeziorna.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.