Zapraszamy na spotkanie z niezwykłymi opowiadaczami | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłymi opowiadaczami

18-06-2021

Już w najbliższy weekend (19 i 20 czerwca) w konstancińskim Parku Zdrojowym znów zrobi się magicznie i bajkowo, a to za sprawą kolejnej edycji Festiwalu Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń 2021. W programie m.in.: warsztaty i spotkania z niezwykłymi opowiadaczami. Wstęp bezpłatny.

Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń to wydarzenie cykliczne, organizowane od 2005 r. przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Jego głównym celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości, takich jak: miłość, przyjaźń i sprawiedliwość.

Noc opowieści i podwórko wynalazców

Festiwal startuje w najbliższą sobotę (19 czerwca) o godz. 20.30. Na początek tradycyjnie „Noc opowieści”. Tym razem słowem będą czarować niezwykli bajarze – Jerzy Szufa i Michał Malinowski. To wszystko przy dźwiękach afrykańskich bębnów, balafonu i kory w wykonaniu zespołu Noumassana Dembele z Burkina Faso. Z kolei w niedzielę (20 czerwca) w godz. 15.30–18.30 organizatorzy zapraszają na plac obok tężni solankowej, gdzie na wszystkich będą czekać kreatywne atrakcje w ramach „Podwórka wynalazców MuBaBaO”.

Wstęp bezpłatny

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny. Festiwal odbywa się przy współpracy z Uzdrowiskiem Konstancin-Zdrój i EVA Park Life & Spa oraz przy wsparciu finansowym gminy Konstancin-Jeziorna.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Ściana budynku, ceglana czerwona elewacja. Przed nim chodnik, a w tle rosną krzewy i drzewa.

    Ostatni moment na złożenie wniosku do budżetu gminy na 2024…

    Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
  • Mapka. Widok działki obrysowanej zieloną linią z góry.

    Działka przy ul. Wilanowskiej czeka na nowego właściciela

    Gmina Konstancin-Jeziorna sprzedaje – w drodze przetargu nieograniczonego – działkę niezabudowaną przy ul. Wilanowskiej, o powierzchni ponad 4 tys. 620 ha. Grunt trafi pod młotek 4 grudnia 2023 r. Jego cena wywoławcza to 25 mln zł.