Lokalna Grupa Działania Perły Mazowsza prowadzi konsultacje | Konstancin-Jeziorna

Lokalna Grupa Działania Perły Mazowsza prowadzi konsultacje

26-05-2023

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Perły Mazowsza prowadzi konsultacje społeczne Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023–2027. Sugestie i uwagi do projektu dokumentu można zgłaszać do środy (31 maja). Można to zrobić mailowo, telefonicznie lub osobiście.

Stowarzyszenia LGD Perły Mazowsza, do którego przynależy gmina Konstancin-Jeziorna, w ramach opracowywania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023–2027 ogłosiła konsultacje społeczne. Dotyczą one kluczowych elementów oraz kształtu dokumentu, który będzie stanowił podstawę do ogłaszania konkursów i wydatkowania środków w ramach nowego okresu programowania budżetu Unii Europejskiej do 2027 r. Zebrane w konsultacjach opnie i głosy pozwolą przeprowadzić analizę potrzeb regionów objętych działaniem stowarzyszenia i nakreślić kierunki wydatkowania środków w nowym okresie budżetowym.  

Sugestie i uwagi do strategii można składać do 31 maja 2023 r.:

 • mailowo na adres lgdatvp [dot] pl,
 • telefonicznie pod nr 22 715 79 54,
 • osobiście w biurze Stowarzyszenia Perły Mazowsza (ul. J. Stępkowskiego 17/111, Tarczyn).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: lgd-tp.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio
Do pobrania

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).