Kolejna wymiana uczniowska, tym razem z Pisogne | Konstancin-Jeziorna

Kolejna wymiana uczniowska, tym razem z Pisogne

25-10-2022

Od 24 do 29 października, po raz kolejny w ramach polsko-włoskiej wymiany młodzieży, w Konstancinie-Jeziornie gości grupa uczniów z partnerskiego miasta Pisogne. We wtorek (25 października) młodzież odwiedziła ratusz i uczestniczyła w spotkaniu z władzami gminy.

Naszą gminę z rewizytą odwiedziło 12 uczniów i 2 nauczycieli z Istituto Comprensivo „Ten. Giovanni Corna Pellegrini” w Pisogne (konstancińscy uczniowie byli w mieście partnerskim Konstancina-Jeziorny w połowie września).

Ciekawy program

Włoską młodzież w swoich domach goszczą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie, która od lat prowadzi wymianę międzyszkolną z placówką w Pisogne. Podczas tygodniowego pobytu w naszym kraju goście będą mieli okazję poznać polską kulturę i obyczaje. W programie są m.in. udział w warsztatach w Muzeum Wycinanki, a także wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Łazienkach Królewskich, na Starym Mieście w Warszawie oraz w Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Wizyta w ratuszu

We wtorek (25 października) uczniowie z Pisogne oraz ich konstancińscy koledzy mieli okazję zwiedzić Urząd Miasta i Gminy oraz spotkać się z Dariuszem Zielińskim, drugim zastępcą burmistrza. Młodzieży towarzyszył Tomasz Kucza, dyrektor Czwórki, który przyznał, że tego rodzaju uczniowskie spotkania mają bardzo ważny wymiar integracyjny i edukacyjny. – Młodzież może szlifować swoje umiejętności językowe, poznawać kulturę drugiego kraju, ale przede wszystkim zawierać przyjaźnie – podkreślił dyrektor, który podziękował burmistrzowi za gościnę i wsparcie.

Uczniowie z Pisogne do swoich domów wrócą 29 października.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.