Komitet miast partnerskich ma nowego przewodniczącego | Konstancin-Jeziorna

Komitet miast partnerskich ma nowego przewodniczącego

21-06-2021
Wojciech Guszkowski (drugi z lewej) został nowym przewodniczącym komitetu

Zmiany w Komitecie Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny. Jego nowym przewodniczącym został Wojciech Guszkowski. Zastąpił on Piotra Stankiewicza, który w ubiegłym roku zrezygnował z pełnienia tej funkcji.

Komitet Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny jest społecznym organem doradczym burmistrza koordynującym współpracę międzynarodową w naszej gminie. Jego członkowie, po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, spotkali się w minioną środę (16 czerwca), aby wybrać nowego przewodniczącego. Dotychczasowy, Piotr Stankiewicz, w ubiegłym roku zrezygnował z funkcji.

Jednogłośnie

Posiedzenie w ratuszu prowadził Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy, który na przewodniczącego komitetu zaproponował kandydaturę Wojciecha Guszkowskiego, inicjatora współpracy Konstancina-Jeziorny z Krzemieńcem na Ukrainie. Członkowie komitetu jednogłośnie przyjęli tę propozycję.

Wojciech Guszkowski to długoletni nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie, zaangażowany w działalność społeczną naszej gminy. Jest organizatorem wielu wymian klasowych. Założył i prowadzi Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny Traper.

Powrót do wymian

Na spotkaniu omówiona została także bieżąca sytuacja, związana z COVID-19, w miastach partnerskich. Komitet postanowił również o powrocie do kontaktów bezpośrednich – wymiany uczniów, spotkań na szczeblu samorządowym – w 2022 r., oczywiście jeżeli warunki epidemiczne na to pozwolą.

Autor
Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.