Miliony na aktywizację bezrobotnych, wkrótce rekrutacja | Konstancin-Jeziorna

Miliony na aktywizację bezrobotnych, wkrótce rekrutacja

25-07-2023

Szkolenia, staże i dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej. Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie rozpoczyna nowy dwuletni projekt aktywizujący bezrobotnych mieszkańców powiatu. Zostanie nim objętych 105 osób. Wkrótce ruszy rekrutacja.

Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie rozpoczyna realizację projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie piaseczyńskim (I)” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021–2027. Jego adresatami są mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego, w tym osoby: młode w wieku 18–29 lat; długotrwale bezrobotne (zarejestrowane w piaseczyńskim PUP co najmniej 12 miesięcy); w wieku 50 lat i więcej; z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym, średnim i zawodowym; z niepełnosprawnością oraz kobiety.

Różne formy wsparcia

Urząd planuje objąć projektem 105 bezrobotnych – 50 kobiet i 55 mężczyzn. Wśród zaplanowanych forma aktywizacji są szkolenia, staże i jednorazowe dotacje na podjęcie działalności gospodarczej. Każdy uczestnik może też liczyć na dodatkowe formy wsparcia w formie pośrednictwa pracy czy poradnictwa zawodowego. Ponadto zostanie u nich przeprowadzona pogłębiona analiza umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych, a także diagnoza deficytów w zakresie umiejętności: cyfrowych, zielonych oraz niezbędnych w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.

Wkrótce rekrutacja

Projekt będzie realizowany w latach 2023–2024. Jego wartość to blisko 2,2 mln zł, z czego nieco ponad 1 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Wkrótce ruszy rekrutacja. Więcej szczegółowych informacji należy szukać na stronie internetowej: piaseczno.praca.gov.pl.

Cztery logotypy obok siebie

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Projekt boiska SP nr 6

    Nowoczesny kompleks sportowy powstanie w Opaczy

    To inwestycja długo wyczekiwana przez uczniów i mieszkańców sołectwa Opacz. Przy Szkole Podstawowej nr 6 powstanie nowoczesny zespół sportowy z boiskami, bieżniami oraz zapleczem socjalnym. W piątek (23 stycznia) magistrat ogłosił postępowanie przetargowe na realizację tego zadania.
  • Otwarcie poradni

    Punkt Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej już działa

    Nadszedł długo wyczekiwany moment. 23 stycznia oficjalnie otwarto zamiejscowy punkt Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Konstancinie-Jeziornie. Wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów oraz szeroki zakres bezpłatnej pomocy są już dostępne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców.