Można już składać projekty | Konstancin-Jeziorna

Można już składać projekty

10-05-2021

Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna – edycja 2022. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty od 10 do 28 maja. W tym roku do rozdysponowania jest łącznie 400 tys. zł.

W tym roku, pomimo trwającej pandemii COVID-19, mieszkańcy gminy Konstancina-Jeziorny znów mają szansę na realizację swoich pomysłów. W poniedziałek (10 maja) rozpoczął się nabór projektów do nowej edycji budżetu partycypacyjnego.  

Zgłaszanie projektów

Zgłaszanie projektów jest bardzo proste. Wystarczy opracować swój pomysł, wejść na stronę internetową konstancin.konsultacje-spoleczne.pl i wypełnić formularz online. Można też złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77) projekt w wersji papierowej (druk do pobrania poniżej). Uwaga! Ze względu na sytuację epidemiczną nie ma konieczności zbierania podpisów popierających naszą inicjatywę. Do projektu nie dołączamy listy poparcia. Mieszkańcy gminy na zgłoszenie swoich pomysłów mają czas od 10 do 28 maja br.

Do podziału 400 tys. zł

W tej edycji budżetu partycypacyjnego do zagospodarowania jest 400 tys. zł, w tym 300 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 100 tys. zł na zadania z zakresu m.in.: turystyki, sportu, rekreacji i kultury. Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku obowiązuje ograniczenie – maksymalna wartość zgłaszanego zadania nie może przekroczyć 100 tys. zł – dla inwestycji i remontów oraz 25 tys. zł – dla projektów pozostałych.

Więcej informacji

Więcej informacji udziela koordynator budżetu partycypacyjnego w godzinach pracy urzędu (pon.: 9.00–17.00, wt.–pt.: 8.00–16.00) – telefonicznie (22 484 24 45) lub mailowo (komunikacjaspolecznaatkonstancinjeziorna [dot] pl).

Głosowanie we wrześniu

Na projekty, które przejdą weryfikację formalno-merytoryczną, zagłosujemy w dniach 1–15 września. Wyniki, a co za tym idzie zadania, które zostaną zrealizowane w 2022 r., poznamy najpóźniej do 28 września. Szczegóły: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

    Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

    Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący badania GUS wśród gospodarstw rolnych.

    Ruszyły ważne badania polskiego rolnictwa

    Główny Urząd Statystyczny prowadzi na terenie całego kraju badania statystyczne wśród wylosowanych gospodarstw rolnych. Do 16 czerwca można wziąć udział w samospisie internetowym, a od 19 czerwca ankieterzy będą dzwonić i odwiedzać gospodarzy.