Na części ulic przy modernizowanej „721” znów świecą latarnie | Konstancin-Jeziorna

Na części ulic przy modernizowanej „721” znów świecą latarnie

30-10-2025

Część ulicznych latarni w rejonie przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 721 w Konstancinie-Jeziornie ponownie działa. Wykonująca inwestycję firma Skanska tymczasowo przełączyła oświetlenie do zastępczych źródeł zasilania. Udało się to zrobić wcześniej, niż planowano.

Po kilkunastu tygodniach egipskich ciemności, na części ulic w rejonie przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 721 przywrócono oświetlenie. W środę (29 października) firma Skanska, wykonawca inwestycji, na własny koszt tymczasowo przełączyła wybrane latarnie do zastępczych źródeł zasilania. To efekt działań podjętych przez burmistrza Michała Wiśniewskiego wraz z zespołem urzędników z Wydziału Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego konstancińskiego magistratu.

Latarnie znowu świecą

Oświetlenie powróciło na osiedle „Argentyna”, obejmujące ulice: Szkolną, Przeskok, Górną, Stawową, Kozią, Zaułek i Niską, a także na fragmencie ul. Skolimowskiej – od ul. Piaseczyńskiej do ul. Szkolnej. Lampy znów się święcą również na ul. Chylickiej – od drogi wojewódzkiej nr 721 do ul. Józefa Sułkowskiego. Prace miały potrwać do końca listopada, jednak udało się je zakończyć przed planowanym terminem.

Brak możliwości

Niestety, na pozostałych ulicach brak jest technicznych możliwości podłączenia latarni do alternatywnego zasilania. Pełne przywrócenie oświetlenia będzie możliwe dopiero po uruchomieniu nowego, docelowego systemu, który powstanie w ramach trwającej modernizacji drogi – po dostarczeniu i montażu szaf sterowniczych.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Plakat informacyjny gminy Konstancin-Jeziorna zachęcający do osobistego odbioru decyzji podatkowych (od nieruchomości, rolnego i leśnego) w ratuszu w dniach 26–31 stycznia 2026 r., z podanymi godzinami pracy urzędu oraz informacją o późniejszej wysyłce pocztowej i elektronicznej.

    Od 26 do 31 stycznia decyzję podatkową odbierzesz w ratuszu

    Zbliża się wysyłka decyzji podatkowych na 2026 r. Mieszkańcy, którzy chcą odebrać je wcześniej, mogą zrobić to osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna w dniach 26–31 stycznia. W tym czasie magistrat będzie czynny w wydłużonych godzinach, także w sobotę.
  • Grafika dotycząca biegu Policz się z cukrzycą

    Sportowe atrakcje podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej…

    Już w niedzielę (25 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 34. – również w Konstancinie-Jeziornie. Z tej okazji zapraszamy na wydarzenia sportowe: bieg rodzinny, turniej tenisa stołowego oraz dzień otwarty na lodowisku miejskim.