Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy | Konstancin-Jeziorna

Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

24-07-2023

Tegoroczne święto plonów gminy Konstancin-Jeziorna tuż-tuż. Bawimy się 3 września w Kawęczynku. Urząd Miasta i Gminy, jak co roku, zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Najwyżej ocenione prace zostaną nagrodzone. Na zgłoszenia czekamy do 18 sierpnia.

W niedzielę 3 września na boisku przy ul. Asfaltowej w Kawęczynku (obok remizy OSP) będziemy wspólnie świętować dożynki gminne, Dzień Strażaka i 35-lecie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Czeka sporo atrakcji i dużo dobrej zabawy.

Sporo atrakcji

W programie m.in. występy lokalnych artystów, liczne atrakcje dla dużych i małych oraz zabawa taneczna. Na scenie wystąpią m.in. orkiestra dęta OSP Nadarzyn oraz zespoły Cliver i Hit Hunters Cover Band. Ponadto zostaną wręczone odznaczenia dla druhów i wyróżnienia dla rolników. Będzie też turniej sołectw. Poznamy również zwycięzców konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, do którego ruszyły zgłoszenia.

Zgłoszenia do konkursu

Konkurs ma charakter otwarty i zapraszamy do udziału w nim sołectwa, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne oraz grupy formalne i nieformalne z terenu gminy Konstancin-Jeziorna. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody finansowe i wyróżnienia. Termin zgłoszeń (formularz do pobrania poniżej) upływa 18 sierpnia 2023 r. Można je złożyć osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77), przesłać pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną na adres: promocjaatkonstancinjeziorna [dot] pl.

Komisja oceni

Wieńce dożynkowe zgłoszone do konkursu oceni pięcioosobowa komisja powołana przez burmistrza gminy. Zgodnie z regulaminem prace muszą być wykonane z naturalnych materiałów – mogą to być kwiaty, zboża, zioła, płody rolne czy rośliny uprawiane w regionie. Zabronione jest stosowanie plastiku, styropianu czy sztucznych kwiatów. Przy ocenie wieńców będą brane pod uwagę m.in. zgodność prac z tradycją, różnorodność użytych materiałów i walory estetyczne. Szczegółowe informacje w zamieszczonym poniżej regulaminie.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.