Sadzonki drzew w zamian za elektroodpady | Konstancin-Jeziorna

Sadzonki drzew w zamian za elektroodpady

02-09-2022

Już w najbliższą niedzielę (4 września), podczas dożynek w Opaczy, będzie okazja do pozbycia się zużytego małego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W zamian za przyniesione elektrośmieci mieszkańcy otrzymają sadzonkę drzewa – sosny lub świerku.

Pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna zapraszają do odwiedzenia w najbliższą niedzielę (4 września), podczas dożynek w Opaczy, stoiska promującego selektywną zbiórkę odpadów komunalnych.

Ekopunkt

W godz. 12.00–17.00 mieszkańcy będą mogli m.in. sprawdzić swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów czy ich kompostowania oraz dowiedzą się, jak skutecznie ograniczyć generowanie śmieci w gospodarstwie domowym. Z kolei na najmłodszych czekają animacje, gry i zabawy związane z ekologią. Nie zabraknie też upominków.

Sosna za żelazko

Ale to jeszcze nie wszystko. W zamian za przyniesiony zużyty mały sprzęt elektroniczny i elektryczny konstanciński magistrat będzie rozdawał sadzonki sosny lub świerku. W punkcie będą przyjmowane m.in.:  

  • wentylatory;
  • odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki oraz wagi;
  • drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, terminale, domofony, aparaty telefoniczne – tradycyjne i komórkowe;
  • radioodbiorniki, dyktafony, magnetofony, kamery, odtwarzacze wideo i DVD, sprzęty hi-fi, małe instrumenty muzyczne;
  • wiertarki, piły, maszyny do szycia, małe narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do – nitowania, skręcania, lutowania;
  • zabawki np.: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry wideo, kieszonkowe gierki, komputerowo sterowane urządzenia do ćwiczeń sportowych;
  • czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe i panele kontrolne, medyczny sprzęt diagnostyczny.
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grupa osób pozuje do zdjęcia na tle ściany z czerwonej cegły

    Uczniowie nagrodzeni! Stypendia dla najzdolniejszych i…

    Szesnaścioro uczniów z gminnych szkół podstawowych odebrało we wtorek (23 grudnia) stypendia za znakomite wyniki i sukcesy w nauce, a także aktywność szkolną. Wyróżnienia wręczył Michał Wiśniewski, burmistrz Konstancina-Jeziorny. Łączna kwota wsparcia wyniosła 48 tys. zł.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis marznące opady. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

    Alert meteo pierwszego stopnia: Marznące opady

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącą mżawką, która może powodować gołoledź. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w piątek (26 grudnia) w godz. 8.00–22.00. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność.