Grudniowe sukcesy pływaków z IKS Konstancin | Konstancin-Jeziorna

Grudniowe sukcesy pływaków z IKS Konstancin

27-12-2022
Bartosz Linarda (z lewej) z trenerem Krzysztofem Golonem, fot. IKS Konstancin

Ostatnie tygodnie obfitowały w duże sukcesy zawodników Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin, którzy wzięli udział w kilku turniejach rangi mistrzowskiej. Pływacy zdobyli łącznie aż 14 medali – 3 złote, 4 srebrne i 7 brązowych.

W grudniu zawodnicy IKS Konstancin wzięli udział aż w pięciu pływackich imprezach sportowych. Były to: Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Bydgoszczy; Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w Gorzowie Wielkopolskim; Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich, a także Puchar Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Mistrzostwa „Od Młodzika do Olimpijczyka” w Warszawie. Konstancinianie wrócili do domów z wieloma medalami.

Deszcz medali

Dużym sukcesem okazał się udział 18-letniego Bartosza Linarda, reprezentanta klubu, w zawodach w Bydgoszczy. W rywalizacji na 200 metrów stylem klasycznym zawodnik wywalczył złoty medal (z czasem 2:10,78). Na słowa uznania zasługuje też trzech medalistów IKS Konstancin, którzy stanęli na podium w Gorzowie Wielkopolskim. Pływacy zdobyli łącznie sześć medali – 3 srebrne i 3 brązowe. Byli to: Maria Czubak (2 srebra na dystansach 200 m i 800 m stylem dowolnym oraz brąz na dystansie 400 m stylem dowolnym), Weronika Głowacka (2 brązowe medale na dystansach 100 m i 200 m stylem klasycznym) oraz Aleksander Kriukow (srebrny medal na dystansie 200 m stylem klasycznym).

Sukces w Olsztynie

Sukcesem może się również pochwalić 15-osobowa reprezentacja klubu, która wystąpiła w Olsztynie. Zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych 9–13 lat zdobyli łącznie 5 medali – 2 złote i 3 brązowe. Na podium stanęli: Ignacy Piniewski (1. miejsce – 50 m stylem klasycznym, 3. miejsce – 100 m stylem grzbietowym), Tola Świątkiewicz (1. miejsce – 50 m stylem klasycznym, 3. miejsce – 50 m stylem dowolnym) i Zofia Lisowska (3. miejsce – 100 m stylem motylkowym). – To niewątpliwy sukces konstancińskich pływaków, zwłaszcza, że w zawodach startowało aż 560 osób z Polski i Litwy – podkreśla Aleksandra Golon z IKS Konstancin. – Pozostałym zawodnikom również należą się brawa ponieważ na mistrzostwach poprawili swoje rekordy.

Srebro i brąz

Na ostatniej w tym roku imprezie pływackiej dla najmłodszych „Od Młodzika do Olimpijczyka” konstancińscy pływacy również nie zawiedli i zdobyli w konkurencji 100 m stylem motylkowym dwa medale – srebrny (Aleksander Bluj) i brązowy (Zofia Lisowska). Sportowcami IKS Konstancin opiekują się Aleksandra i Krzysztof Golonowie oraz Jacek Nowak, byli wielokrotni mistrzowie Polski w pływaniu.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Atary czerwony samochód na ulicy. Na chodniku stoją ludzie.

    Zapraszamy na Dni Konstancina w stylu belle époque

    To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni Konstancina. W tym roku świętujemy w stylu belle époque. W programie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. koncerty, wystawy, spacery historyczne, warsztaty, turnieje czy parada i piknik retro.
  • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.

    Jesienią mieszkańcy Habdzina zagłosują w domu ludowym

    Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Decyzją komisarza wyborczego w gminie Konstancin-Jeziorna utworzony został nowy obwód do głosowania. Od teraz mieszkańcy Habdzina będą głosować w swoim domu ludowym. Tym samym liczba stałych obwodów wzrosła do 16.