Konstancinianin Marek Kania powalczy o medal olimpijski | Konstancin-Jeziorna

Konstancinianin Marek Kania powalczy o medal olimpijski

09-02-2022

Konstancin-Jeziorna ma swojego reprezentanta na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Panczenista Marek Kania, wychowanek Uczniowskiego Klubu Sportowego Zryw w Słomczynie, już w najbliższą sobotę (12 lutego) powalczy o medal w łyżwiarstwie szybkim. Trzymamy kciuki.

22-letni Marek Kania, mieszkaniec Konstancina-Jeziorny, właśnie spełnia swoje największe sportowe marzenie, na które ciężko pracował – reprezentuje Polskę na igrzyskach olimpijskich.

Pozdrowienia dla mieszkańców

Marek Kania o medal olimpijski powalczy już w najbliższą sobotę (12 lutego). Konstancinianin wystartuje w łyżwiarstwie szybkim w biegu na dystansie 500 metrów. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9.50. Zmagania panczenisty będzie można oglądać w TVP 1 lub w Eurosporcie. Koniecznie bądźmy wszyscy przed telewizorami i dopingujmy naszego rodaka. Trzymamy kciuki! Zanim damy się ponieść sportowym emocjom zachęcamy do obejrzenia pozdrowień, które specjalnie dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, nagrał nasz olimpijski debiutant.

Od szkolnego klubu do kadry narodowej

Marek Kania swoją karierę zaczynał w UKS Zryw działającym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie, do której też uczęszczał. Jego pierwszą trenerką była Bożena Goss. Pod koniec edukacji przeniósł się do Legi Warszawa, gdzie obecnie trenuje. Specjalizuje się w jeździe szybkiej na rolkach oraz łyżwiarstwie szybkim. W ostatnim czasie odniósł kilka dużych sukcesów, między innymi: na styczniowych mistrzostwach Europy w holenderskim Heerenveen wywalczył drużynowo brązowy medal. Konstancinianin znakomicie spisał się również na zawodach w Inzell, gdzie pobił swoje rekordy życiowe na 500 metrów i 1000 metrów. 22-latek na co dzień jest studentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. W wolnym czasie lubi grać na gitarze.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran z czterema osobami obradującymi zdalnie.

    W środę 42. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (29 czerwca) odbędzie się zwołana na wniosek burmistrza 42. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni zagłosują m.in. w sprawie zmian w uchwałach dotyczących budżetu na rok 2022 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konstancin-Jeziorna na lata 2022–2028.
  • Grafika. Zielona trawa na której stoi mały domek z drewnianych klocków. Obok niego napisy: Pamiętaj, złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków oraz centralna baza emisyjności budynków. Mniejsza czcionką są podane szczegółowe informacje, które zostały powielone w artykule.

    Złóż deklarację o sposobie ogrzewania budynku

    Przypominamy! Właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych i obiektów usługowych muszą przekazać do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków informację czym są one ogrzewane. Deklarację można złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Jest na to czas tylko do 30 czerwca 2022 r.