Medale dla konstancinianki na mistrzostwach Polski juniorów | Konstancin-Jeziorna

Medale dla konstancinianki na mistrzostwach Polski juniorów

20-07-2021
Maria Czubak

Są powody do dumy. Trzy medale, w tym jeden srebrny i dwa brązowe, zdobyła Maria Czubak z Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin” podczas pływackich mistrzostw Polski 15-latków w Oświęcimiu. Serdecznie gratulujemy!  

W miniony weekend (17–18 lipca) odbyły się aż trzy pływackie imprezy sportowe. Były to pływackie mistrzostwa Polski juniorów: 15-latków w Oświęcimiu, 16-latków w Warszawie oraz 17- i 18-latków w Bydgoszczy. Nie zabrakło w nich reprezentantów Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin”. O medale walczyli Maria Czubak, Zofia Mątewska i Weronika Głowacka (w Oświęcimiu), Ignacy Sienkiewicz i Mikołaj Juchno (w Warszawie) oraz Bartosz Linard (w Bydgoszczy).

Trzy medale

Dużym sukcesem okazał się udział w zawodach 15-letniej Marii Czubak. Nasza pływaczka w rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym wywalczyła srebro (z czasem 2:08,99). Zdobywając natomiast dwa brązowe medale – na 100 m (0:59,47) i 400 m (4:30,52) – potwierdziła, że jest obecnie jedną z najlepszych zawodniczek w kraju. 

Poza podium

Bardzo niewiele – bo zaledwie 0,7 sekundy – zabrakło Weronice Głowackiej do zdobycia medalu na dystansie 200 m stylem klasycznym. Konstancinianka rywalizowała także w stylach motylkowym i zmiennym, każdorazowo plasując się tuż za podium. Jak podkreśla Aleksandra Golon z IKS „Konstancin”, to niezwykle wszechstronna zawodniczka, pływająca w krajowej czołówce, w wielu konkurencjach. Na słowa uznania zasługuje także Bartosz Linard, który dotychczas przywoził medale z imprez rangi ogólnopolskiej. Tym razem się nie udało, choć brakowało niewiele. Sportowiec na dystansie 200 m stylem klasycznym zajął 4. miejsce. 

Godna reprezentacja

Brawa należą się także pozostałym pływakom: Zofii Mątewskiej, Ignacemu Sienkiewiczowi oraz Mikołajowi Juchnie. – Ci młodzi zawodnicy regularnie biją swoje rekordy życiowe i są coraz wyżej w klasyfikacjach mistrzostw Polski – dodaje Aleksandra Golon. – Do ścisłych finałów już niewiele im brakuje.

Zawodnikami opiekuje się Krzysztof Golon, były mistrz Polski w pływaniu.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Maszyna podczas frezowania jezdni asfaltowej, w tle nogi pracowników.

    Frezowanie jezdni i nowy asfalt, będą utrudnienia w ruchu

    Najpierw frezowanie, później nowy asfalt. Rusza remont ul. Podlaskiej w Parceli i ul. Kopernika, na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Sobieskiego, w Konstancinie-Jeziornie. W związku z zaplanowanymi pracami prosimy kierowców o nie parkowanie samochodów na wspomnianych ulicach w dniach: 29
  • Mężczyzna, kominiarz stoi na dachu. Ubrany jest w czarną kurtkę, na głowie ma czarny kapelusz. Na plecy ma zarzucone urządzenie do czyszczenia kominów z drutami ułożonymi w okrąg. W tle domy jednorodzinne i błękitne niebo.

    Kominiarze przypominają o okresowych przeglądach

    Sezon grzewczy ruszył na dobre. Warto więc przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o ciążących na nich obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Krajowej Izby Kominiarzy.