Medale dla konstancinianki na mistrzostwach Polski juniorów | Konstancin-Jeziorna

Medale dla konstancinianki na mistrzostwach Polski juniorów

20-07-2021
Maria Czubak

Są powody do dumy. Trzy medale, w tym jeden srebrny i dwa brązowe, zdobyła Maria Czubak z Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin” podczas pływackich mistrzostw Polski 15-latków w Oświęcimiu. Serdecznie gratulujemy!  

W miniony weekend (17–18 lipca) odbyły się aż trzy pływackie imprezy sportowe. Były to pływackie mistrzostwa Polski juniorów: 15-latków w Oświęcimiu, 16-latków w Warszawie oraz 17- i 18-latków w Bydgoszczy. Nie zabrakło w nich reprezentantów Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin”. O medale walczyli Maria Czubak, Zofia Mątewska i Weronika Głowacka (w Oświęcimiu), Ignacy Sienkiewicz i Mikołaj Juchno (w Warszawie) oraz Bartosz Linard (w Bydgoszczy).

Trzy medale

Dużym sukcesem okazał się udział w zawodach 15-letniej Marii Czubak. Nasza pływaczka w rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym wywalczyła srebro (z czasem 2:08,99). Zdobywając natomiast dwa brązowe medale – na 100 m (0:59,47) i 400 m (4:30,52) – potwierdziła, że jest obecnie jedną z najlepszych zawodniczek w kraju. 

Poza podium

Bardzo niewiele – bo zaledwie 0,7 sekundy – zabrakło Weronice Głowackiej do zdobycia medalu na dystansie 200 m stylem klasycznym. Konstancinianka rywalizowała także w stylach motylkowym i zmiennym, każdorazowo plasując się tuż za podium. Jak podkreśla Aleksandra Golon z IKS „Konstancin”, to niezwykle wszechstronna zawodniczka, pływająca w krajowej czołówce, w wielu konkurencjach. Na słowa uznania zasługuje także Bartosz Linard, który dotychczas przywoził medale z imprez rangi ogólnopolskiej. Tym razem się nie udało, choć brakowało niewiele. Sportowiec na dystansie 200 m stylem klasycznym zajął 4. miejsce. 

Godna reprezentacja

Brawa należą się także pozostałym pływakom: Zofii Mątewskiej, Ignacemu Sienkiewiczowi oraz Mikołajowi Juchnie. – Ci młodzi zawodnicy regularnie biją swoje rekordy życiowe i są coraz wyżej w klasyfikacjach mistrzostw Polski – dodaje Aleksandra Golon. – Do ścisłych finałów już niewiele im brakuje.

Zawodnikami opiekuje się Krzysztof Golon, były mistrz Polski w pływaniu.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Trzy osoby pakują do kartonowych pudełek artykuły spożywcze i higieniczne.

    Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin

    Supermarket Auchan w Konstancinie-Jeziornie, za pośrednictwem OSP Bielawa, przekazał dary rzeczowe dla uchodźców z Ukrainy. Swoją cegiełkę dołożyli także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Artykuły spożywcze i higieniczne trafiły do osób, które zwróciły się do magistratu o pomoc.
  • Plakat z grafiką rzeki i konurem drzewa. Tytuł: Święto wody

    Rzeka Mała źródłem inspiracji dla Święta Wody

    W niedzielę (29 maja) w Hugonówce odbędzie się Święto Wody, wydarzenie inspirowane nurtem rzeki Małej. W programie znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci, spacer przyrodniczo-edukacyjny, pokaz filmu, wystawa fotografii oraz spotkania autorskie. Wszystko to z troski o wodne ekosystemy.