Sukces konstancinianina na pływackich mistrzostwach Polski | Konstancin-Jeziorna

Sukces konstancinianina na pływackich mistrzostwach Polski

28-11-2023
Bartosz Linard (pierwszy z prawej), fot. IKS Konstancin

Jest powód do dumy. 19-letni Bartosz Linard z Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin” został brązowym medalistą pływackich mistrzostw Polski. Konstancinianin zajął 3. miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym. Serdecznie gratulujemy!

W dniach 23–26 listopada 2023 r. w Poznaniu odbyły się najważniejsze zawody pływackie w cyklu jesienno-zimowym. Były to Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Seniorów w Pływaniu. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin”. Dużym sukcesem okazał się udział w zawodach tegorocznego maturzysty – 19-letnego Bartosza Linarda, który startował w sekcji młodzieżowców (19–23 lata). Konstancinianin w rywalizacji na 200 metrów stylem klasycznym wywalczył brązowy medal (z czasem 2:19,94). Na dystansie 100 metrów był piąty. – To trudny rok dla Bartosza, bo trenuje i jednocześnie przygotowuje się do matury – przyznaje Aleksandra Golon z IKS „Konstancin”. –  Ale jak widać nadal potwierdza przynależność do najlepszych żabkarzy w kraju.

Trenerem brązowego medalisty jest Krzysztof Golon – były mistrz Polski w pływaniu.