Wiktoria Dąbrowska dwukrotną mistrzynią Europy | Konstancin-Jeziorna

Wiktoria Dąbrowska dwukrotną mistrzynią Europy

27-07-2021
fot. Polski Związek Sportów Wrotkarskich

Wiktoria Dąbrowska z Uczniowskiego Klubu Sportowego Zryw w Słomczynie została podwójną mistrzynią Europy w jeździe szybkiej na rolkach. Czegoś takiego jeszcze nikt w historii występów polskiej reprezentacji na imprezie tej rangi nie dokonał. Gratulujemy!

W miniony weekend (24–25 lipca) w Portugalii odbyły się mistrzostwa Europy w jeździe szybkiej na rolkach. Polskę reprezentowała sześcioosobowa kadra z Wiktorią Dąbrowską – zawodniczką UKS Zryw w Słomczynie – na czele. 

Dwa złota

15-latka startowała na kilku dystansach oraz w wyścigu na 1 rundę. Rywalizacja na 100 metrów przyniosła jej złoto. Wiktoria była bezkonkurencyjna. Z łatwością pokonała inne zawodniczki i finalnie stanęła na najwyższym stopniu podium. To zwycięstwo dało nastolatce energię do kolejnej walki – tym razem w wyścigu na 1 rundę. Tutaj przeciwniczki też nie miały żadnych szans. Wiktoria Dąbrowska wywalczyła drugie złoto. Tym samym konstancinianka odniosła największy sukces w historii występów polskiej reprezentacji w imprezie tej rangi – dotychczasowy dorobek to cztery brązowe medale. Polska w klasyfikacji generalnej ostatecznie zajęła 6. miejsce. 

Apetyt na więcej

Przypomnijmy! Wiktoria Dąbrowska jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie kilkadziesiąt pucharów i kilkaset medali. Od dłuższego czasu z sukcesami występuje na arenach międzynarodowych i krajowych. Mierzy wysoko i nie ma zamiaru spocząć na laurach. Jej największym sportowym marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich i zdobycie na nich miejsca na podium. 
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Trzy osoby pakują do kartonowych pudełek artykuły spożywcze i higieniczne.

    Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin

    Supermarket Auchan w Konstancinie-Jeziornie, za pośrednictwem OSP Bielawa, przekazał dary rzeczowe dla uchodźców z Ukrainy. Swoją cegiełkę dołożyli także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Artykuły spożywcze i higieniczne trafiły do osób, które zwróciły się do magistratu o pomoc.
  • Plakat z grafiką rzeki i konurem drzewa. Tytuł: Święto wody

    Rzeka Mała źródłem inspiracji dla Święta Wody

    W niedzielę (29 maja) w Hugonówce odbędzie się Święto Wody, wydarzenie inspirowane nurtem rzeki Małej. W programie znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci, spacer przyrodniczo-edukacyjny, pokaz filmu, wystawa fotografii oraz spotkania autorskie. Wszystko to z troski o wodne ekosystemy.