Masz szambo? Do 30 listopada powinieneś to zgłosić do urzędu | Konstancin-Jeziorna

Masz szambo? Do 30 listopada powinieneś to zgłosić do urzędu

17-11-2021

Tylko dwa tygodnie zostały właścicielom nieruchomości na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, którzy posiadają na swojej działce szambo, na zgłoszenie tego faktu do Urzędu Miasta i Gminy. To ustawowy obowiązek.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach konstanciński magistrat ma obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne. W związku z tym, każdy właściciel nieruchomości na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, który ma na swojej działce szambo, musi ten fakt zgłosić w Urzędzie Miasta i Gminy. Jest na to czas do 30 listopada 2021 r. Jest to ustawowy obowiązek

Złóż zgłoszenie

Druk zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy wypełnić i podpisać, a następnie:

 • wrzucić do skrzynki podawczej w holu urzędu (wejście od ul. Kolejowej);
 • przesłać pocztą na adres: Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna);
 • przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: kancelariaatkonstancinjeziorna [dot] pl lub
 • poprzez platformę ePUAP:/4576mqsekc/SkrytkaESP.

Właściciele nieruchomości, którzy nie dopełnią powyższych formalności mogą spodziewać się kontroli pracowników konstancińskiego magistratu. 

Umowa na wywóz nieczystości

Ponadto przypominamy, że zgodnie z ww. ustawą posiadacze szamb muszą mieć podpisaną umowę na ich opróżnianie z firmą mającą stosowne zezwolenie oraz dowody uiszczania opłat za usługę wywozu ścieków. Pozbywanie się ich na własną rękę jest niezgodne z przepisami i podlega wysokim karom finansowym.

Wszystkich niezbędnych informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMiG pod numerem telefonu: 22 484 24 21.
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio
Do pobrania
Załącznik Size
Zgłoszenie posiadania szamba 53 KB

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.