Ostatni dzień na zgłoszenie szamba do gminnej ewidencji | Konstancin-Jeziorna

Ostatni dzień na zgłoszenie szamba do gminnej ewidencji

30-11-2021

Wtorek (30 listopada) jest ostatnim dniem, aby zgłosić posiadanie szamba do gminnej ewidencji. Właściciele nieruchomości, którzy nie dopełnią formalności, mogą spodziewać się kontroli pracowników konstancińskiego magistratu. 

Przypominamy, że każdy mieszkaniec posiadający bezodpływowy zbiornik na nieczystości płynne (szambo) zobowiązany jest zgłosić ten fakt do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Jest to ustawowy obowiązek. Wtorek (30 listopada) jest ostatnim dniem, aby to zrobić.  

Złóż zgłoszenie

Druk zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy wypełnić, podpisać, a następnie dostarczyć do magistratu. Można go:

 • wrzucić do skrzynki podawczej w holu urzędu (wejście od ul. Kolejowej);
 • przesłać pocztą na adres Urzędu Miasta i Gminy (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna);
 • przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: kancelariaatkonstancinjeziorna [dot] pl;
 • złożyć poprzez platformę ePUAP na adres skrzynki podawczej: /4576mqsekc/SkrytkaESP.

Właściciele nieruchomości, którzy nie dopełnią powyższych formalności, mogą spodziewać się kontroli pracowników konstancińskiego magistratu. 

Umowa na wywóz nieczystości

Ponadto przypominamy, że zgodnie z ustawą posiadacze szamb muszą mieć podpisaną umowę na ich opróżnianie z firmą mającą stosowne zezwolenie oraz dowody uiszczania opłat za usługę wywozu ścieków. Pozbywanie się ich na własną rękę jest niezgodne z przepisami i podlega wysokim karom finansowym.

Wszystkich niezbędnych informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMiG pod numerem telefonu: 22 484 24 21.
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio
Do pobrania
Załącznik Size
Zgłoszenie posiadania szamba 53 KB

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.