Darmowa komunikacja miejska i lokalna w dniu wyborów | Konstancin-Jeziorna

Darmowa komunikacja miejska i lokalna w dniu wyborów

13-10-2023

W niedzielę (15 października), w dniu wyborów do Sejmu i Senatu, mieszkańcy stolicy oraz podwarszawskich gmin, w tym m.in. gminy Konstancin-Jeziorna, skorzystają z bezpłatnego transportu publicznego. Biletów nie trzeba będzie kasować w autobusach – miejskich i lokalnych, tramwajach, metrze oraz pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej.

Ważna informacja dla osób korzystających z transportu publicznego. W niedzielę (15 października) – w dniu wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowego – komunikacja miejska w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego będzie darmowa. To decyzja Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy.

Tego dnia od północy do godz. 23.59 mieszkańcy stolicy oraz podwarszawskich miejscowości, w tym gminy Konstancin-Jeziorna nie muszą kasować biletów. Dotyczy to autobusów, tramwajów, metra oraz pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. W niedzielę bilety jednorazowe nie będą też sprzedawane w autobusach linii lokalnych L. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.wtp.waw.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.