Ulgowe przejazdy dla młodzieży z Ukrainy do 30 czerwca 2024 r. | Konstancin-Jeziorna

Ulgowe przejazdy dla młodzieży z Ukrainy do 30 czerwca 2024 r.

01-02-2024

Do 30 czerwca 2024 r. wydłużony został okres, w którym obywatele Ukrainy – w wieku 17–21 lat – mogą korzystać z ulgowych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym. 50-procentowa zniżka obowiązuje we wszystkich środkach transportu zbiorowego w 1. i 2. strefie biletowej.

Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, podpisał zarządzenie nr 1847/2023 przedłużające możliwość korzystania z tańszych przejazdów przez ukraińską młodzież. Ulga w wysokości 50 proc. obowiązuje do 30 czerwca 2024 r. we wszystkich pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego, w tym w autobusach miejskich i lokalnych, tramwajach oraz metrze. Do zniżki uprawniony jest każdy obywatel Ukrainy w wieku 17–21 lat (do 30 września roku kalendarzowego, w którym ukończy 21. rok życia). Ważne! W przypadku kontroli biletowej należy okazać dokument ze zdjęciem, zawierający datę urodzenia. Więcej informacji na temat zasad korzystania z komunikacji przez obywateli Ukrainy można znaleźć na stronie: warszawa19115.pl.

Autor
Natalia Poncyljusz

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).