Trwa mały spis rolny, udział w nim jest obowiązkowy | Konstancin-Jeziorna

Trwa mały spis rolny, udział w nim jest obowiązkowy

17-07-2023

Trwa badanie statystyczne gospodarstw rolnych oraz pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego. Do 14 sierpnia ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego zbierają informacje telefonicznie lub osobiście. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Tak zwany mały spis rolny obejmuje dwa badania – zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych oraz pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego. Są one prowadzone we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Ankieter pomoże

Do połowy czerwca respondenci mogli wypełnić formularz przez internet. Z tej metody skorzystało w całej Polsce tylko około 7 tys. rolników. Teraz do akcji wkroczyli ankieterzy, którzy telefonicznie lub osobiście zbierają niezbędne informacje. Mały spis rolny potrwa do 14 sierpnia 2023 r. Udział w nim jest obowiązkowy.  

Dane są bezpieczne

Tożsamość ankietera, który zadzwoni do rolnika, bądź pojawi się w jego gospodarstwie, można zweryfikować samodzielnie na stronie internetowej: badania-ankietowe.stat.gov.pl w zakładce: Sprawdź tożsamość ankietera lub dzwoniąc na numer infolinii 22 279 99 99. Telefonicznie można też zadać pytania dotyczące metody realizacji badania, zakresu zbieranych informacji czy też bezpieczeństwa danych. Infolinia jest czynna do 11 sierpnia w godz. 8.00–20.00 (z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt). Ostatniego dnia badań (14 sierpnia) konsultanci będą dostępni w godz. 8.00–15.00.

Warto wziąć udział

Celem badania jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian zachodzących w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie Z wyników spisu korzystać będą organy rządowe i samorządowe, naukowcy, ale także sami rolnicy, dla których mogą być one wskazówką przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. Dane z badania stanowią też jedno z podstawowych źródeł informacji do określenia wielkości środków przeznaczanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego na wsparcie polskiego rolnictwa. Udział w badaniach przełoży się to na wysoką jakość danych statystycznych dotyczących polskiego rolnictwa.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.