Trzeba złożyć oświadczenie o spełnianiu obowiązku nauki | Konstancin-Jeziorna

Trzeba złożyć oświadczenie o spełnianiu obowiązku nauki

13-09-2023

Ważna informacja dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w szkołach ponadpodstawowych. Do 30 września 2023 r. należy złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oświadczenie o spełnianiu obowiązku nauki. Można to zrobić osobiście, drogą korespondencyjną lub elektronicznie.

Każdy uczeń po ukończeniu szkoły podstawowej musi kontynuować edukację, wypełniając obowiązek nauki, który trwa do 18. roku życia. To wymóg ustawowy. W związku z tym Wydział Oświaty, Kultury i Zdrowia konstancińskiego magistratu przypomina rodzicom i opiekunom prawnym dzieci o konieczności złożenia oświadczenia o spełnianiu obowiązku nauki (druk do pobrania poniżej). Jest na to czas do 30 września 2023 r. Wypełnione oświadczenie można:

 • dostarczyć osobiście do kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 (w godzinach pracy Biura Obsługi Mieszkańców – pon. w godz. 9.00–17.00 oraz wt.–pt. w godz. 9.00–15.00);
 • przesłać drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna) lub elektronicznie na adres e-mail: urzadatkonstancinjeziorna [dot] pl.

Dodatkowe informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio
Do pobrania

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).