Gmina Konstancin-Jeziorna solidarna z Ukrainą | Konstancin-Jeziorna

Gmina Konstancin-Jeziorna solidarna z Ukrainą

25-02-2022

Gmina Konstancin-Jeziorna w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę solidaryzuje się z jej walczącymi obywatelami. W piątek (25 lutego) burmistrz Kazimierz Jańczuk wystosował do władz i mieszkańców Krzemieńca, miasta partnerskiego Konstancina-Jeziorny, list z wyrazami poparcia.

24 lutego 2022 roku niepodległa Ukraina padła ofiarą brutalnej, niesprowokowanej i nieusprawiedliwionej rosyjskiej agresji. W tym trudnym czasie mieszkańcy i władze gminy Konstancin-Jeziorna solidaryzują się z walczącymi obywatelami Ukrainy. – Słowa wsparcia i otuchy kierujemy do mieszkańców partnerskiego miasta Krzemieniec, szczególnie do młodzieży, grona pedagogicznego i pracowników Liceum Krzemienieckiego – mówi Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – W imieniu władz samorządowych wystosowałem list z wyrazami solidarności do Andreja Smaglyuka, włodzarza Krzemieńca. 

Oto jego treść:

Szanowny Panie Przewodniczący, 

samorząd gminy Konstancin-Jeziorna, w obliczu nieuzasadnionej i niesprowokowanej rosyjskiej agresji na Ukrainę, wyraża głębokie zaniepokojenie obecną sytuacją, zagrażającą samodzielnemu bytowi narodu ukraińskiego. W tej trudnej i niezrozumiałej sytuacji przekazujemy wyrazy solidarności oraz słowa otuchy i nadziei, że Wasza walka w obronie wolności pozwoli zachować niepodległość Ukrainy. 

Gorące słowa wsparcia kierujemy do młodzieży i pracowników Liceum Krzemienieckiego. Nasza wieloletnia partnerska współpraca pozwoliła naszym społecznościom wzajemnie poznać swoją historię i kulturę, nawiązać bezpośrednie kontakty i przyjaźnie. Wyrażamy nadzieję, że Ukraina wyjdzie z tego konfliktu zwycięska, a nasza współpraca będzie, jak dotychczas, przynosiła efekty w postaci wzajemnego poznania i zbliżenia.

Z poważaniem

Kazimierz Jańczuk,
burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna

Autor
Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

    29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Traktor na polu uprawnym.

    Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

    Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.