Wsparcie z Mazowsza na wozy strażackie i seniorów | Konstancin-Jeziorna

Wsparcie z Mazowsza na wozy strażackie i seniorów

21-07-2022

Konstanciński samorząd otrzyma 220 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego na zakup dwóch wozów ratowniczo-gaśniczych oraz organizację zajęć sportowo-rekreacyjnych dla seniorów. W czwartek (21 lipca) władze gminy podpisały umowy na wsparcie finansowe trzech zadań.

Kolejna pomoc finansowa z budżetu województwa mazowieckiego, w ramach samorządowych programów wsparcia, trafi do gminy Konstancin-Jeziorna. W czwartek (21 lipca) w Konstancińskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie trzech zadań. Sygnowali je Elżbieta Lanc – członkini zarządu województwa mazowieckiego oraz Ryszard Machałek – pierwszy zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna i Marta Niedzielska – skarbnik gminy Konstancin-Jeziorna. Suma wsparcia to 220 tys. zł.

Dwa nowe wozy ratowniczo-gaśnicze

Tym razem samorząd Mazowsza wesprze dwie Ochotnicze Straże Pożarne. 100 tys. zł trafi do Słomczyna na zakup średniego wozu z napędem na cztery koła. Jednostka na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy pozyskała także 450 tys. zł z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 550 tys. zł to wkład własny gminy Konstancin-Jeziorna, a 100 tys. zł pochodzi z budżetu powiatu piaseczyńskiego. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Moto-Truck z Kielc, a opiewa ona na kwotę 982 770 zł.

Kolejne 100 tys. zł to wsparcie dla OSP Konstancin-Jeziorna z przeznaczeniem na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4. Jego całkowity koszt to 1 271 820 zł. Pozostałe pieniądze pochodzą z budżetu gminy – 720 tys. zł oraz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – 500 tys. zł. Wóz dostarczy firma Wawrzaszek ISS z Bielska-Białej.

Zajęcia dla seniorów

Ale to nie wszystko. Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł również konstancińskich seniorów. Dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł pozwoli na organizację dla nich ponad 200 godzin zajęć sportowo-rekreacyjnych w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Będą to m.in.: tai chi, zumba, rehapilates osteoporozy oraz gimnastyka ciała i umysłu. W tym przypadku wkład własny gminy Konstancin-Jeziorna wynosi 5 tys. zł.

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.

    29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

    Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
  • Traktor na polu uprawnym.

    Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

    Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.