Wysoki grant dla Jedynki, będą kursy i wyjazdy za granicę | Konstancin-Jeziorna

Wysoki grant dla Jedynki, będą kursy i wyjazdy za granicę

17-01-2022

Duży sukces Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. Placówka pozyskała z programu Erasmus+ grant w wysokości 30 tys. euro. Jej projekt znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych w Polsce. Na nauczycieli czekają kursy za granicą, a uczniowie odwiedzą szkoły m.in. we Francji i w Niemczech.

Doceniony i nagrodzony grantem został projekt „Let's go ECO and get inclusive with our school!”, zgłoszony przez Szkołę Podstawową nr 1 do konkursu programu Erasmus+. Konstancińska placówka na jego realizację pozyskała dotację w wysokości  30 tys. euro. – Cieszy nas fakt, że otrzymaliśmy bardzo wysoką punktację od ekspertów Narodowej Agencji Erasmus+, oceniającej projekty. Ten nasz zajął 10. miejsce w Polsce – przyznaje Paulina Karczmarczyk, dyrektorka Jedynki. – Jako jedyna szkoła z Konstancina-Jeziorny otrzymaliśmy grant.

Projekt przewiduje udział nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w kursach metodycznych, które odbędą się w Irlandii, na hiszpańskiej Teneryfie oraz na Islandii. Z kolei uczniowie odwiedzą swoich kolegów ze szkół we Francji, w Niemczech i Rumunii.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.