Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej siedziby | Konstancin-Jeziorna

Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej siedziby

21-05-2024

Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.   

Nowa siedziba Zakładu Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie została oficjalnie oddana do użytku. 6 maja komisja powołana przez burmistrza gminy dokonała odbioru prac od generalnego wykonawcy robót, którym była firma Zab-Bud. W obiekcie właśnie zakończyło się meblowanie pomieszczeń. Teraz czas na przeprowadzkę. Z czterech tymczasowych lokalizacji pracownicy powrócą pod dobrze znany adres – na ul. Warecką 22. 

Otwarcie w poniedziałek

Przeprowadzka planowana jest w najbliższy piątek (24 maja br.). W związku z tym obsługa interesantów tego dnia będzie wstrzymana. Zostanie ona wznowiona od poniedziałku (27 maja br.), ale już w nowej siedzibie. Interesanci będą przyjmowani w dużym i przestronnym Biurze Obsługi Klienta. Co ważne, numery telefonów oraz adres poczty e-mail pozostają bez zmian.

Nowa siedziba

Budowa nowej siedziby ZGK była konieczna, bo stara nie spełniała warunków technicznych dla budynków użyteczności publicznej. Przy ul. Warckiej stanął jednopiętrowy budynek o łącznej pow. użytkowej 770 mkw. Jest on wygodny zarówno dla pracowników, jak i interesantów oraz energooszczędny – na jego dachu zamontowano panele fotowoltaiczne. Obiekt administracyjno-biurowy ZGK znalazł się w półfinale konkursu architektoniczno-urbanistycznego „Lider Dostępności 2024” – ma szansę na nagrodę w kategorii obiekt biurowy/handlowy.

Galeria zdjęć

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Sala pełna dzieci

    Są wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

    W gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych są jeszcze wolne miejsca. Dziewięć placówek, po dwóch etapach rekrutacji, może przyjąć łącznie 63 dzieci, również te spoza gminy Konstancin-Jeziorna. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy jednostek oświatowych.
  • Droga gruntowa jest równana

    Trwa równanie dróg gruntowych na terenie gminy

    Gmina Konstancin-Jeziorna sukcesywnie naprawia nierówności na swoich drogach gruntowych. W najbliższych dniach równiarka pojawi się na kolejnych ulicach. Będą to: Cedrowa, Akacjowa, Jaśminowa i Bukowa w Konstancinie-Jeziornie oraz Zawiejska w Borowinie.