Znamy kwotę i harmonogram nowej edycji budżetu partycypacyjnego | Konstancin-Jeziorna

Znamy kwotę i harmonogram nowej edycji budżetu partycypacyjnego

22-04-2024

W drugiej połowie maja rusza kolejna edycja Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Znamy już jego harmonogram oraz kwotę, jaką zamierza przeznaczyć samorząd na realizację pomysłów mieszkańców – wzorem lat ubiegłych jest to 400 tys. zł.  

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna znów będą mieli możliwość składania projektów do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna. Właśnie poznaliśmy szczegółowy harmonogram jego tegorocznej edycji. 

Nabór projektów

W tym roku nabór projektów wystartuje 22 maja i potrwa dwa tygodnie (do 5 czerwca). Swoje pomysły mieszkańcy będą mogli zgłaszać zarówno przez internet – na stronie konstancin.konsultacje-spoleczne.pl, jak i drogą tradycyjną. Później (od 6 czerwca do 8 lipca) komisja przeprowadzająca procedurę kształtowania budżetu partycypacyjnego będzie analizować i oceniać zgłoszone zadania pod kątem formalnym i merytorycznym, w tym możliwości ich realizacji. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy do 22 lipca

Głosowanie we wrześniu

Na projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację, zagłosujemy w dn. 4–18 września. Wyniki, a co za tym idzie zadania, które zostaną wpisane do projektu budżetu gminy na 2025 r., poznamy najpóźniej do 2 października. Wysokość środków, podobnie jak rok temu, przeznaczonych do dyspozycji mieszkańców wynosi 400 tys. zł – z czego 300 tys. zł jest na realizację zadań inwestycyjno-remontowych, a 100 tys. zł na zadania z zakresu m.in. kultury, sportu, rekreacji, turystyki czy edukacji. Wzorem lat ubiegłych obowiązują też ograniczenia – maksymalna wartość zgłaszanego projektu nie może przekroczyć 100 tys. zł dla inwestycji i remontów oraz 25 tys. zł dla projektów pozostałych.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.