Życzenia burmistrza z okazji Dnia Pracownika Socjalnego | Konstancin-Jeziorna

Życzenia burmistrza z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

19-11-2021

21 listopada (niedziela) obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji burmistrz Kazimierz Jańczuk dziękuje konstancińskim pracownikom służb społecznych za zaangażowanie, trud i wysiłek wkładany w codzienną pracę na rzecz mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego został ustanowiony na początku lat 90. na mocy ustawy o pomocy społecznej. Postanowienia w tym zakresie powtórzyła nowa ustawa z 2004 r. Jednak geneza tego święta sięga spotkania, które odbyło się w miejscowości Charzykowy w 1989 r., a w którym uczestniczyli m.in. Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego.

Życzenia dla pracowników

Trud pracy konstancińskich pracowników socjalnych dostrzega i docenia burmistrz Kazimierz Jańczuk, który z okazji ich święta, w piątek (19 listopada) przekazał na ręce Ewy Michalskiej, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie, podziękowania oraz wyrazy uznania za codzienną pracę na rzecz mieszkańców gminy. – W tym wyjątkowym dniu życzę Państwu osobistej i zawodowej satysfakcji, realizacji wszelkich zamierzeń, a w życiu osobistym zdrowia i wszelkiej pomyślności – pisze burmistrz w liście do pracowników OPS-u.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.