1 maja prom znowu połączy oba brzegi Wisły | Konstancin-Jeziorna

1 maja prom znowu połączy oba brzegi Wisły

30-04-2024
fot. A. Piętka

Wystarczy zaledwie 5 minut, żeby dostać się z jednego brzegu Wisły na drugi. Umożliwia to przeprawa promowa pomiędzy Gassami a Karczewem, która w najbliższą środę (1 maja) zostanie wznowiona po zimowej przerwie. Prom przewozi samochody, pieszych i rowerzystów.

Przeprawa pomiędzy Gassami a Karczewem od lat służy przede wszystkim lokalnej społeczności – dzięki niej mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna nie muszą nadrabiać kilkudziesięciu kilometrów drogą lądową, by dostać się np. do Otwocka. To także spore udogodnienie, z którego chętnie korzystają miłośnicy turystyki rowerowej, szczególnie latem. Jak informuje właściciel przeprawy, firma Transeko, prom wypłynie po zimowej przerwie już w najbliższą środę (1 maja) o godz. 9.00.

Rozkład i cennik

W sezonie (do 31 sierpnia) prom będzie kursował niezmiennie od poniedziałku do piątku w godz. 6.00–20.00, w soboty w godz. 8.00–20.00, a w niedziele i święta w godz. 9.00–20.00. Przeprawa przez Wisłę zajmuje ok. 5 minut. W tym roku ceny biletów mają pozostać bez zmian. I tak stawka podstawowa za jedną osobę to 4 zł (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 3 zł, motocykl – 6 zł, samochód osobowy – 10 zł, samochód dostawczy do 3,5 t – 15 zł, samochód dostawczy powyżej 3,5 t – 18 zł i przyczepa – 10 zł.

Do listopada

Wzorem poprzednich lat prom będzie pływał do końca listopada, jeśli warunki hydrologiczne i atmosferyczne na to pozwolą. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: prom-transeko.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek (18 czerwca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje od godz. 16.35 do godz. 19.30. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Droga asfaltowa, na poboczach drzewa

    Nowy asfalt na ul. Prawdziwka, utrudnienia na czas remontu

    Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy planuje w dniach 24–25 czerwca wymianę nawierzchni ul. Prawdziwka. W związku z tym droga na odcinku od ul. Bartosza Głowackiego w Kierszku do ul. Borowej w Konstancinie-Jeziornie będzie zamknięta dla ruchu.