Alarm przeciwlotniczy przerwał rozmowę włodarzy | Konstancin-Jeziorna

Alarm przeciwlotniczy przerwał rozmowę włodarzy

08-03-2022

Burmistrz Kazimierz Jańczuk rozmawiał w poniedziałek (7 marca) z merem Krzemieńca w Ukrainie. Przekazał słowa solidarności i zapewnił, że władze miasta partnerskiego mogą liczyć na pomoc gminy Konstancin-Jeziorna i jej mieszkańców. Spotkanie online przerwał alarm przeciwlotniczy.

Krzemieniec to miasto partnerskie Konstancina-Jeziorny, oficjalnie od 2007 roku. Położony jest na Wołyniu, w zachodniej Ukrainie, która teraz bohatersko walczy z rosyjskim najeźdźcą.

Wsparcie i solidarność

W miniony poniedziałek (7 marca) burmistrz Kazimierz Jańczuk rozmawiał z merem miasta – Andriejem Smaglyukiem. Włodarz, w imieniu władz i mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, przekazał słowa wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim. Podczas wideorozmowy padła też deklaracja pomocy dla tamtejszego samorządu oraz mieszkańców w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Przerwana rozmowa

Niestety, Kazimierz Jańczuk nie zdążył poinformować mera o wszystkich działaniach, które mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna podejmują, w celu niesienia pomocy naszym wschodnim sąsiadom i uchodźcom z Ukrainy, ponieważ podczas spotkania online w Krzemieńcu został ogłoszony alarm przeciwlotniczy. Rozmowa ma być dokończona w najbliższych dniach, kiedy pozwolą na to warunki.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Żarówka na szarym tle.

    PGE Dystrybucja zapowiada kolejne wyłączenia prądu

    PGE Dystrybucja zapowiada przerwy w dostawie energii elektrycznej. W poniedziałek (30 stycznia) oraz w środę (1 lutego) w godz. 10.00–14.00 prądu nie będzie na niektórych ulicach osiedla Grapa w Konstancinie-Jeziornie oraz na os. Klarysew Słoneczna. Ma to związek z planowanymi pracami
  • Na zdjęciu mężczyźni w mundurach strażackich stoja przed quadem, łodzią i przyczepą samochodową.

    OSP Konstancin-Jeziorna ma nową łódź ratowniczą

    Kolejna Ochotnicza Straż Pożarna doposażona. Tym razem nowy sprzęt otrzymała jednostka z Konstancina-Jeziorny. To nowoczesna łódź, która będzie wykorzystywana m.in. do działań ratowniczych na Wiśle. W miniony wtorek (24 stycznia) miało miejsce jej uroczyste przekazanie.