Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską | Konstancin-Jeziorna

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

01-07-2021

Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie prowadzi akcję „Bezpieczne wakacje”. Funkcjonariusze odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku, aby porozmawiać z dziećmi o tym, jak unikać zagrożeń i na co zwracać uwagę podczas korzystania z wolnego czasu.

Wakacje to czas wypoczynku i beztroski, ale podczas letnich szaleństw, nie można zapomnieć o najważniejszym – bezpieczeństwie. Dlatego Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie, wzorem ubiegłych lat, prowadzi akcję edukacyjną wśród najmłodszych mieszkańców gminy.

Przestrzegają przed zagrożeniami

Strażnicy odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku, gdzie prowadzą zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Takie spotkania odbyły się już w szkołach podstawowych nr 1 w Konstancinie-Jeziornie i nr 6 w Opaczy, w których w półkoloniach uczestniczy łącznie 150 uczniów. Mundurowi w towarzystwie funkcjonariuszy z konstancińskiego Komisariatu Policji omawiali z dziećmi m.in. jak unikać zagrożeń czyhających na nie w domu, na placach zabaw, na drodze, nad wodą czy na wsi.

Kolejne spotkania

Po każdym spotkaniu strażnicy miejscy wręczyli uczniom elementy odblaskowe, które z pewnością zwiększą ich bezpieczeństwo podczas letnich wędrówek, oraz książeczki edukacyjne. Podobne zajęcia odbędą się także w innych placówkach na terenie gminy, m.in. w Konstancińskim Domu Kultury oraz Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.