Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską | Konstancin-Jeziorna

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

01-07-2021

Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie prowadzi akcję „Bezpieczne wakacje”. Funkcjonariusze odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku, aby porozmawiać z dziećmi o tym, jak unikać zagrożeń i na co zwracać uwagę podczas korzystania z wolnego czasu.

Wakacje to czas wypoczynku i beztroski, ale podczas letnich szaleństw, nie można zapomnieć o najważniejszym – bezpieczeństwie. Dlatego Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie, wzorem ubiegłych lat, prowadzi akcję edukacyjną wśród najmłodszych mieszkańców gminy.

Przestrzegają przed zagrożeniami

Strażnicy odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku, gdzie prowadzą zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Takie spotkania odbyły się już w szkołach podstawowych nr 1 w Konstancinie-Jeziornie i nr 6 w Opaczy, w których w półkoloniach uczestniczy łącznie 150 uczniów. Mundurowi w towarzystwie funkcjonariuszy z konstancińskiego Komisariatu Policji omawiali z dziećmi m.in. jak unikać zagrożeń czyhających na nie w domu, na placach zabaw, na drodze, nad wodą czy na wsi.

Kolejne spotkania

Po każdym spotkaniu strażnicy miejscy wręczyli uczniom elementy odblaskowe, które z pewnością zwiększą ich bezpieczeństwo podczas letnich wędrówek, oraz książeczki edukacyjne. Podobne zajęcia odbędą się także w innych placówkach na terenie gminy, m.in. w Konstancińskim Domu Kultury oraz Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.

    Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

    Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
  • Śmieciarka odbiera odpady

    Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

    Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.