Bezpłatne czipowanie, kastracja i sterylizacja za pół ceny | Konstancin-Jeziorna

Bezpłatne czipowanie, kastracja i sterylizacja za pół ceny

25-02-2022

Czipowanie za darmo, sterylizacja i kastracja za pół ceny – gmina Konstancin-Jeziorna kontynuuje w 2022 r. program zapobiegania bezdomności zwierząt. Wystarczy zgłosić się ze swoim pupilem do jednej z lecznic weterynaryjnych biorących udział w akcji.

Akcja czipowania oraz dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji pupili należących do mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna jest prowadzona przez samorząd już od kilku lat.

Bezpłatne czipowanie

Właściciele za wszczepienie psu lub kotu elektronicznego identyfikatora nic nie płacą. Mikroczip zwiera unikatowy kod, który weterynarz rejestruje w międzynarodowej bazie danych. Dzięki temu, jeśli zwierzak zaginie, nie trafi anonimowo do schroniska, tylko wróci do swojego właściciela.

Kastracja i sterylizacji za pół ceny

Gmina dofinansowuje także sterylizację oraz kastrację psów i kotów. Posiadacz zwierzęcia płaci za zabieg połowę ceny. Finansowanie obejmuje wizytę kwalifikującą, wykonanie zabiegu w narkozie, opiekę pooperacyjną do czasu wybudzenia z narkozy oraz wizytę kontrolną z badaniem klinicznym i zdjęciem szwów. 

Lecznice biorące udział w akcji

Aby skorzystać z akcji należy umówić się telefonicznie w jednej z lecznic biorących w niej udział. Oto ich wykaz:

 • Lecznica Weterynaryjna Bielawa
  (ul. Lipowa 1D, tel.: 22 754 39 19);
 • Gabinet Weterynaryjny Monika Skrzek
  (ul. Sobieskiego 5, tel.: 602 494 258);
 • Lecznica Weterynaryjna Anda
  (ul. Długa 8, tel.: 22 754 09 75);
 • Klinika Weterynaryjna WetMedyka24
  (ul. Pułaskiego 103, tel.: 22 462 44 62);
 • Animales Przychodnia Weterynaryjna
  (ul. Warszawska 56, tel.: 502 348 466).

Więcej informacji

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna pod nr. tel. 22 484 24 21.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

  Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

  Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

  Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.