Budżet Partycypacyjny 2024: Weryfikacja projektów zakończona | Konstancin-Jeziorna

Budżet Partycypacyjny 2024: Weryfikacja projektów zakończona

21-07-2023

Znamy już ostateczną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania w ramach Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2024. Weryfikację pomyślnie przeszło 10 inicjatyw mieszkańców, w tym 2 inwestycyjno-remontowe oraz 8 z zakresu kultury, sportu i turystyki. Przed nami kolejny etap – głosowanie, które rozpocznie się 4 września.

W tym roku mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna już po raz dziesiąty mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów do budżetu partycypacyjnego. W wyznaczonym terminie – od 22 maja do 5 maja 2023 r. – do Urzędu Miasta i Gminy wpłynęło, przez internet lub w formie papierowej, 13 projektów, w tym 5 inwestycyjno-remontowych i 8 z zakresu m.in. kultury, sportu, rekreacji i turystyki. Opiewały one na łączną kwotę ponad 500 tys. zł.

Komisja weryfikowała

Wszystkie projekty zweryfikowała, formalnie i merytorycznie, komisja powołana przez burmistrza gminy. Do etapu głosowania zakwalifikowano 10 zadań – 2 inwestycyjno-remontowe o wartości 78 tys. zł oraz 8 z grupy „pozostałe” na kwotę 159 230 zł. Wkrótce dowiemy się, pod jakimi numerami będzie można znaleźć poszczególne projekty na kartach do głosowania – zadecyduje o tym losowanie. Zostanie ono przeprowadzone podczas kolejnego posiedzenia komisji. 

Lista zakwalifikowanych projektów inwestycyjno-remontowych:

 • Żagle przeciwsłoneczne na placu zabaw na osiedlu Mirków (wartość szacunkowa zadania – 18 000 zł);
 • Remont ul. Wiosennej w Słomczynie (wartość szacunkowa zadania – 60 000 zł).

Lista zakwalifikowanych projektów z grupy „pozostałe”:

 • Organizacja w okresie wakacji zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci z terenów wiejskich, południowych sołectw w gminie Konstancin-Jeziorna (wartość szacunkowa zadania – 21 000 zł);
 • Obchody Gminnego Dnia Strażaka i pikniku strażackiego w Parku Zdrojowym (wartość szacunkowa zadania – 24 000 zł);
 • Ekospływy kajakowe rzeką Jeziorką (wartość szacunkowa zadania – 11 500 zł);
 • Spotkania pokoleń (wartość szacunkowa zadania – 12 880 zł);
 • Piknik historyczno-edukacyjny „Bądź sprawny jak Zawiszak” (wartość szacunkowa zadania – 15 000 zł);
 • Ćwiczenia i joga w Opaczy (wartość szacunkowa zadania – 25 000 zł);
 • Dni Kultury Francuskiej (wartość szacunkowa zadania – 24 850 zł);
 • Ćwiczenia w Słomczynie – zdrowy kręgosłup, zumba, stretching – promocja aktywności fizycznej, sportowej i rekreacyjnej dla mieszkańców (wartość szacunkowa zadania – 25 000 zł).

Głosowanie we wrześniu

Zadania, które trafią do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 r., wybiorą mieszkańcy. Na swoich faworytów będzie można głosować od 4 do 18 września 2023 r., przez internet lub tradycyjnie – wypełniając papierową kartę do głosowania w jednym z punktów stacjonarnych (ich lokalizacje opublikujemy w terminie późniejszym). Szansę na realizację mają te projekty, które uzyskają minimum 150 głosów (zadania inwestycyjno-remontowe) lub 100 głosów (zadania pozostałe). Kwota przeznaczona na realizację budżetu partycypacyjnego wynosi w tym roku 300 tys. zł. Wyniki głosowania poznamy pod koniec września. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).