Burmistrz nagrodził sportowców za wybitne osiągnięcia | Konstancin-Jeziorna

Burmistrz nagrodził sportowców za wybitne osiągnięcia

19-12-2024

Burmistrz Michał Wiśniewski uhonorował konstancińskich sportowców za ich wybitne sukcesy we współzawodnictwie na arenach krajowych i międzynarodowych. Wyróżnienia za sezon 2023/2024 trafiły do rekordowej liczby 85 zawodniczek i zawodników.

To już tradycja, że przed świętami Bożego Narodzenia wręczane są nagrody dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Są one przyznawane na podstawie wniosków składanych do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Wszystkie kandydatury – zgłoszone przez m.in. kluby sportowe, stowarzyszenia, jednostki oświatowe czy mieszkańców gminy – rozpatrzyła komisja powołana przez burmistrza. 

Najlepsi sportowcy

W tym roku nagrodzona została rekordowa liczba 85 zawodniczek i zawodników. Wręczenie listów gratulacyjnych najlepszym sportowcom gminy odbyło się w środę (18 grudnia) w sali posiedzeń konstancińskiego Urzędu Miasta i Gminy. Najlepszym zawodnikom sukcesów gratulowali burmistrz Michał Wiśniewski i Karolina Komar-Osińska, przewodnicząca Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Na uroczystości nie zabrakło też zastępczyń burmistrza – Katarzyny Tusińskiej i Agaty Wilczek. Najwięcej wyróżnień, bo aż 20, trafiło do pływaków, kolejni są zawodnicy uprawiający korfball (17 osób), tanie sportowy (10 osób), łyżwiarstwo szybkie (7 osób) i karate (7 osób). Nagrody finansowe, w różnej wysokości (w zależności od klasyfikacji i rangi zawodów), trafią do sportowców jeszcze przed świętami. Tradycyjnie na zakończenie uroczystości w ratuszu na wszystkich gości czekała słodka niespodzianka – tort.

Nagrodzeni sportowcy

  • Łyżwiarstwo szybkie: Julia Jaroszewicz, Zuzanna Janisz, Wiktoria Dąbrowska, Martyna Baran, Aleksandra Królikowska, Stanisław Królikowski i Marek Kania.
  • Wrotkarstwo szybkie: Nina Pułecka, Maria Kania i Mateusz Kania.  
  • Racketlon: Ewa Kozłowska.
  • Strzelectwo sportowe: Paweł Skonecki.
  • Podnoszenie ciężarów: Dominika Makulska.
  • Kickboxing: Kamil Kraczkowski, Felicja Kubicka i Milena Sieniutycz.  
  • Koszykówka: Ignacy Białobrzeski.
  • Koszykówka na wózkach: Rafał Tyburowski.
  • Zapasy, sumo: Zuzanna Siudzińska.
  • Szermierka na wózkach: Patryk Banach.  
  • Lekkoatletyka: Zuzanna Biedrzycka, Julia Biernacka.
  • Taniec sportowy: Kinga Pasiut, Zuzanna Lisonek, Nina Majer, Laura Wybierek, Maria Kaźmierczak, Lena Pękala, Marta Błaszczak, Michalina Cacek, Klaudia Bąk i Gabriela Rakowska.
  • Piłka siatkowa plażowa: Weronika Kapitan i Arkadiusz Kaptan.  
  • Jazda konna: Natasza Miłoszewska.
  • Tenis ziemny: Jakub Cieciera.
  • Badminton: Wiktoria Stegenka i Natalia Januszko.
  • Karate kyokushin: Milan Koszelnik, Krystian Koszelnik, Szymon Lisowski, Oskar Ślązak, Aleksander Chmura, Karol Lisowski, Kamila Spyra, Henryk Lisowski i Jakub Gospodarczyk.  
  • Jeździectwo: Liliana Kostkowska.
  • Pływanie: Aleksander Bluj, Mykyta Antonenko, William Weber, Ignacy Sienkiewicz, Wojciech Lisowski, Leon Golon, Karina Łopacińska, Michalina Piniewska, Ignacy Piniewski, Katarzyna Golon, Zofia Lisowska, Lena Kordas, Stanisław Halicki, Tola Świątkiewicz, Marianna Sienkiewicz, Filip Prześlakiewicz, Bruno Armiński, Izabela Golon, Lena Granecka i Marcel Kamiński.  
  • Korfball: Tamara Siemieniuk, Lena Rydz, Maja Karaś, Franciszek Kamiński, Aniela Grewińska, Antonina Radomska, Zuzanna Wiśniewska, Irma Pisarska, Diego Nino-Bednarczyk, Gabriel Puślecki, Antoni Floriański, Michał Konieczny, Wiktor Piotrowski, Filip Odoliński, Bartosz Sobota, Klara Piotrowska i Maja Wieczorek.  
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.