Burmistrz zwiększył budżet partycypacyjny o 400 tys. zł | Konstancin-Jeziorna

Burmistrz zwiększył budżet partycypacyjny o 400 tys. zł

14-05-2024

Burmistrz Michał Wiśniewski zwiększył kwotę na realizację obywatelskich projektów. W tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna do dyspozycji mieszkańców będzie aż 800 tys. zł. To dwukrotnie więcej niż w latach ubiegłych. Nabór wniosków rusza już 22 maja br.

Mamy dobrą wiadomość. Burmistrz Michał Wiśniewski aż dwukrotnie zwiększył pulę środków na realizację Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. W tym roku na pomysły mieszkańców będzie 800 tys. zł, to aż o 400 tys. zł więcej niż w latach ubiegłych, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. zł na zadania z zakresu m.in. kultury, sportu, rekreacji, turystyki czy edukacji. Zmienią się również maksymalne wartości zgłaszanych projektów – zostaną zwiększone z kwoty 100 tys. zł do 150 tys. zł dla inwestycji i remontów oraz z kwoty 25 tys. zł do 30 tys. zł dla pozostałych projektów.

Nabór projektów

Natomiast bez zmian pozostaje harmonogram Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Przypominamy! W tym roku nabór projektów wystartuje 22 maja br. i potrwa dwa tygodnie – do 5 czerwca br. Swoje pomysły mieszkańcy będą mogli zgłaszać zarówno przez internet – na stronie: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl, jak i drogą tradycyjną. Później (od 6 czerwca do 8 lipca br.) komisja przeprowadzająca procedurę kształtowania budżetu partycypacyjnego będzie analizować i oceniać zgłoszone zadania pod kątem formalnym i merytorycznym, w tym możliwości ich realizacji. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy do 22 lipca br

Głosowanie we wrześniu

Na projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację, zagłosujemy w dn. 4–18 września br. Wyniki, a co za tym idzie zadania, które zostaną wpisane do projektu budżetu gminy na 2025 r., poznamy najpóźniej do 2 października br. 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.