Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu? | Konstancin-Jeziorna

Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

15-04-2024

Ponad 1,1 mln zł na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę kopciuchów trafiło do gminy Konstancin-Jeziorna w ramach programu „Czyste Powietrze”. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Pomoc w ich wypełnieniu i rozliczeniu udzielana jest w punkcie informacyjno-konsultacyjnym, który mieści się w konstancińskim magistracie. 

„Czyste Powietrze” to rządowy program realizowany od września 2018 r. Umożliwia on pozyskanie dotacji na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę przestarzałych pieców, tzw. kopciuchów, na te bardziej ekologiczne, spełniające najwyższe normy. Adresowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Maksymalna kwota dotacji może wynieść nawet 136,2 tys. złotych.

Program w gminie

Mieszkańcy gminy chętnie korzystają ze wsparcia oferowanego w ramach programu „Czyste Powietrze”. Od początku jego trwania konstancinianie złożyli do Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie 161 wniosków. Zrealizowano 56 przedsięwzięć, a łączna kwota wypłaconych dotacji wyniosła 1 146 535,27 zł. Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie oraz o płatność, a także w złożeniu ich w WFOŚiGW oferują urzędnicy dyżurujący w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjny. Mieści się on w konstancińskim magistracie przy ul. Piaseczyńskiej 77. 

Więcej informacji

Jest on czynny 5 razy w tygodniu:

 • w poniedziałki w godz. 7.00–9.00,
 • we wtorki i w środy w godz. 7.00–8.00 i 16.00–18.00, 
 • w czwartki i w piątki w godz. 7.00–8.00. 

Jego pracownicy udzielają informacji o programie, a także pomagają w wypełnieniu wniosku i jego rozliczeniu. W celu zapewnienia sprawnej obsługi interesantów prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wizyty – wysyłając wiadomość na adres: czystepowietrzeatkonstancinjeziorna [dot] pl lub dzwoniąc pod nr telefonu 22 484 23 00 i wybierając nr. wew.: 352, 368 lub 421.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie: czystepowietrze.gov.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
 • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

  Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

  Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.