Co zrobić z elektrośmieciami? Podpowiada Ula Chincz | Konstancin-Jeziorna

Co zrobić z elektrośmieciami? Podpowiada Ula Chincz

04-11-2021

W Konstancinie-Jeziornie przy ul. Mirkowskiej 43C działa Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Niedawno odwiedziła go Ula Chincz – prowadząca kanał na YouTube „Ula Pedantula”, która nagrała tam krótki filmik poświęcony elektrośmieciom.

Ula Chincz jest autorką popularnego bloga i kanału na YouTube „Ula Pedantula”. W najnowszym odcinku odwiedziła PSZOK w Konstancinie-Jeziornie, gdzie nagrała krótki filmik z poradami jak poprawnie pozbyć się elektrośmieci z domu. Z materiału wideo (do obejrzenia poniżej) możemy dowiedzieć się m.in.: czym są elektrośmieci oraz co zrobić z zepsutą zmywarką, której nie da się już naprawić. Zachęcamy do jego obejrzenia.

Przy okazji przypominamy, że posegregowane odpady, odpady wielkogabarytowe i elektroodpady, a także odpady remontowo-budowlane i niebezpieczne mieszkańcy gminy mogą przywieźć do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (ul. Mirkowskiej 43C). Należą do nich:

  • papier i tekturę;
  • tworzywa sztuczne, metale oraz opakowania wielomateriałowe;
  • szkło;
  • tekstylia;
  • odpady wielkogabarytowe;
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
  • drewno;
  • zużyte baterie i akumulatory;
  • przeterminowane leki;
  • chemikalia;
  • zużyte opony;
  • gruz, odpady budowlane i rozbiórkowe.

Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 10.00–18.00.

Obejrzyj najnowszy odcinek na kanale „Ula Pedantula”

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Pomarańczowo-biały pachołek drogowy stoi przy krawędzi świeżo położonego asfaltu. W tle widać rozmyty pojazd budowlany pracujący na drodze.

    Szykują się remonty ulic Pułaskiego, Łąkowej, Mirkowskiej i…

    Gmina Konstancin-Jeziorna ogłosiła przetarg na remonty ulic: Kazimierza Pułaskiego, Łąkowej, sięgacza przy Mirkowskiej i Przyrzecze. Inwestycje obejmą łącznie blisko 870 m dróg. Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do 26 sierpnia br.
  • Wnętrze urzędu z kilkoma stanowiskami obsługi, przy których siedzą lub stoją petenci, a nad nimi wiszą zielone tablice informacyjne w języku polskim.

    17 sierpnia urząd będzie nieczynny, 28 sierpnia otwarty…

    Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek (17 sierpnia) Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Urząd Stanu Cywilnego będą nieczynne. Tego dnia pracownicy odbiorą dzień wolny za święto przypadające w sobotę (15 sierpnia).