Coraz mniej czasu na likwidację szpecących reklam | Konstancin-Jeziorna

Coraz mniej czasu na likwidację szpecących reklam

31-12-2021

Powoli upływa termin likwidacji istniejących tablic i urządzeń reklamowych, które nie spełniają standardów obowiązującej w gminie Konstancin-Jeziorna uchwały krajobrazowej. Z przestrzeni publicznej powinny one zniknąć do 28 kwietnia 2022 r.

Uchwała krajobrazowa została przyjęta przez Radę Miejską Konstancin-Jeziorna 24 lutego br. i weszła w życie 28 kwietnia. Dokument wprowadził nowe zasady estetyzacji miasta i wsi, do których trzeba się dostosować. Wszystkie nowe reklamy muszą być zgodne z ustalonymi standardami. W przypadku już istniejących reklam, które nie spełniają określonych w uchwale kryteriów, przyjęto 12-miesięczny okres dostosowania. Oznacza to, że pozostało już tylko 4 miesiące na likwidację, wymianę lub przekształcenie istniejących tablic i urządzeń reklamowych, aby spełniały zawarte w uchwale wymagania. Zachęcamy, aby nie czekać z tym do ostatniej chwili. Za niedostosowanie reklamy w terminie zostanie nałożona kara pieniężna za każdy dzień zwłoki.

Z treścią uchwały krajobrazowej można się zapoznać w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Planowanie przestrzenne/Uchwała krajobrazowa. Położenie nieruchomości w strefie ochrony uzdrowiskowej można sprawdzić na stronie Gminnego Systemu Informacji Przestrzennej: gsip.konstancinjeziorna.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • autobus na ulicy

    Od soboty wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

    Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (22 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Niewielkie zmiany w rozkładach jazdy obejmą także wybrane linie autobusowe kursujące po gminie Konstancin-Jeziorna i będą obowiązywać do 31 sierpnia.
  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.