Skorzystaj z bezpłatnej rehabilitacji po COVID-19 | Konstancin-Jeziorna

Skorzystaj z bezpłatnej rehabilitacji po COVID-19

31-05-2021

Przeszedłeś COVID-19? Masz powikłania po chorobie? Skorzystaj z bezpłatnej rehabilitacji finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Leczenie stacjonarne i uzdrowiskowe oferują trzy placówki medyczne działające w Konstancinie-Jeziornie.

Jak szacuje Ministerstwo Zdrowia, około jedna trzecia pacjentów ma powikłania po przechorowaniu COVID-19. Najczęściej są to problemy z oddychaniem, zmniejszona ogólna sprawność organizmu, mniejsza tolerancja wysiłku fizycznego, bóle mięśniowo-stawowe, a także zaburzenia lękowe i depresyjne. Tych dolegliwości nie wolno bagatelizować. W odzyskaniu pełni sił po chorobie pomoże profesjonalna rehabilitacja. Warto z niej skorzystać, bo jest bezpłatna, w całości refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpłatna rehabilitacja

Skierowanie na rehabilitację po przebyciu COVID-19 wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego po zakończeniu leczenia. Z nim pacjent wybiera placówkę medyczną świadczącą taką usługę i umawia datę turnusu. Rehabilitacja najczęściej trwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. Z rehabilitacji można skorzystać do 6 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19. W zależności od stanu pacjenta może być prowadzona w trybie stacjonarnym lub uzdrowiskowym, ambulatoryjnie – czyli w gabinetach fizjoterapii zajmujących się rehabilitacją leczniczą, a nawet w domu. O tym, jaka forma będzie najlepsza decyduje lekarz. Za każdy dzień leczenia NFZ płaci 188 zł.

Trzy placówki

W gminie Konstancin-Jeziorna rehabilitację pocovidową, finansowaną przez NFZ, oferują trzy placówki medyczne. Są to Lux Med Tabita (stacjonarną), Centrum Kompleksowej Rehabilitacji (stacjonarną i ambulatoryjną) i Uzdrowisko Konstancin-Zdrój (stacjonarną i uzdrowiskową). Pierwsi pacjenci już korzystają z tej formy leczenia. Rehabilitacja oparta jest na indywidualnie dobranych zabiegach (szczegółowych informacji udzielają poszczególne placówki). Kompleksowy program obejmuje m.in. kinezyterapię ze szczególnym uwzględnieniem treningu wytrzymałościowego, inhalacje, treningi relaksacyjne oraz edukację zdrowotną. Dzięki rehabilitacji pacjenci, który chorowali na COVID-19 znacznie poprawią swoją sprawność oddechową. Zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową. Szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną.

Dane kontaktowe:

 • Lux Med Tabita
  ul. Długa 43, Konstancin-Jeziorna,
  Tel.: 22 737 64 04, 22 737 64 00, www.tabita.waw.pl;
   
 • Centrum Kompleksowej Rehabilitacji
  ul. Gąsiorowskiego 12/14, Konstancin-Jeziorna,
  Tel.: 22 703 02 05 (rehabilitacja stacjonarna), 22 703 01 27 (rehabilitacja ambulatoryjna), www.ckr.pl/covid;
 • Uzdrowisko Konstancin-Zdrój
  ul. Źródlana 6/8, Konstancin-Jeziorna,
  Tel.: 22 484 28 76, 667 771 125,
  ul. Sue Ryder 1, Konstancin-Jeziorna,
  Tel.: 22 484 28 63, www.uzdrowisko-konstancin.pl.
Autor
PWZ

Najnowsze aktualności

 • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.

  Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

  Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
 • Śmieciarka odbiera odpady

  Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

  Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.