Flis Festiwal 2021 online | Konstancin-Jeziorna

Flis Festiwal 2021 online

14-05-2021

W tym roku, z uwagi na pandemię COVID-19, nie spotkamy się w Gassach nad Wisłą podczas Flis Festiwalu – Jarmarku Kultury Urzecza. Jednak zachęcamy do spacerów i przejażdżek rowerowych po tym wyjątkowym mikroregionie oraz zapraszamy przed ekrany komputerów i telefonów.

Przez cały tydzień (od 15 do 22 maja) na facebookowym profilu Konstancińskiego Domu Kultury będą publikowane różne flisackie ciekawostki. Nie zabraknie muzyki, odrobiny wyjątkowej historii regionu. Poznamy też tradycje wyrabiania masła i serów w gospodarstwie Serów Cieciszewskich, a także sprawdzimy co słychać u flisaków.

Opowieść o flisakach i Orylach

Flis Festiwal online zainauguruje film „Wisła, jakiej nie znacie – opowieść o flisakach i Orylach”. Premiera dokumentu już w najbliższą sobotę (15 maja). Zapraszamy także do udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego „Moje Urzecze”. Tym razem zachęcamy do „polowania” z aparatem na zwierzęta żyjące na Urzeczu. Zdjęcia nadwiślańskiej fauny do 16 maja należy zamieścić w komentarzu pod konkursowym postem na Facebooku KDK. Dla autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody. 

Wystawa zdjęć

Natomiast od 15 maja w Parku Zdrojowym przy willi Kamilin (ul. Piłsudskiego 42) będzie można oglądać plenerową wystawę pokonkursową „Moje Urzecze”. Prezentuje ona najlepsze fotografie Urzecza z ubiegłorocznej edycji konkursu. Zapraszamy.

 

Autor
Konstanciński Dom Kultury

Najnowsze aktualności

  • autobus na ulicy

    Od soboty wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

    Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (22 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Niewielkie zmiany w rozkładach jazdy obejmą także wybrane linie autobusowe kursujące po gminie Konstancin-Jeziorna i będą obowiązywać do 31 sierpnia.
  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.