Gmina przekazała laptopy dla dzieci z rodzin popegeerowskich | Konstancin-Jeziorna

Gmina przekazała laptopy dla dzieci z rodzin popegeerowskich

09-08-2022

Gmina Konstancin-Jeziorna we wtorek (9 sierpnia) przekazała sprzęt komputerowy w ramach programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR". Nowe laptopy trafiły do uczniów z rodzin, których członkowie pracowali dawniej w Państwowych Gospodarstwach Rolnych.

Uczące się wnuki oraz dzieci osób, które pracowały kiedyś w Państwowych Gospodarstwach Rolnych, mogły otrzymać nowoczesny sprzęt komputerowy, dostęp do Internetu i niezbędne akcesoria. To wszystko w ramach projektu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”, sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii COVID-19.

Nowy sprzęt

Pod koniec marca gmina Konstancin-Jeziorna podpisała ze Skarbem Państwa, w imieniu którego działa Centrum Projektów Polska Cyfrowa, umowę o powierzenie grantu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020 Osi Priorytetowej V Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU. Konstanciński samorząd otrzymał 13 tys. zł. Dofinansowanie zostało przeznaczone na zakup komputerów przenośnych z urządzeniami peryferyjnymi oraz akcesoriami i niezbędnym oprogramowaniem umożliwiających naukę zdalną. Sprzęt został też ubezpieczony.

Przekazanie laptopów

We wtorek (9 sierpnia) nowe laptopy trafiły do uczniów z 6 rodzin z gminy Konstancin-Jeziorna, których rodzice, dziadkowe lub pradziadkowie byli zatrudnieni w PGR-ach. – Niech ten sprzęt dobrze wam służy – podkreślił Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Umiejętnie z niego korzystajcie – zarówno do nauki, jak i zabawy.

 

logotypy
 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Znak ostrzegawczy „roboty drogowe” ustawiony na tle asfaltowanej drogi z widoczną maszyną drogową w tle.

    Remont drogi 721 – czasowe zamknięcia i skrócona trasa L55

    Kolejne utrudnienia na drodze nr 721 w Konstancinie-Jeziornie. Od środy do piątku (27–29 sierpnia br.) na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Dworskiej będzie układana nawierzchnia asfaltowa. W związku z tym miejscami droga może być czasowo nieprzejezdna, a ruch będzie kierowany ręcznie.
  • Grafika promująca wydarzenie „Silent Disco” w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. W tle zdjęcie tłumu tańczących osób w słuchawkach z podświetlanymi na różne kolory nausznikami. Na pierwszym planie widoczne napisy: „SILENT DISCO”, „Park Zdrojowy Konstancin-Jeziorna”, „30 sierpnia 2025, start od godz. 19:00, Altana przy KDK ‘Hugonówka’”. W dolnych rogach logotypy Konstancińskiego Domu Kultury i marki Konstancin-Jeziorna „więcej niż uzdrowisko”, pośrodku ikona słuchawek i napis „Silent Disco Party”.

    30 sierpnia – zakończenie lata z Silent Disco przy Hugonówce

    Tak kończymy lato w Konstancinie-Jeziornie – trzy kanały muzyczne, parkiet pod gołym niebem i niezwykła cisza w tle. Już w sobotę (30 sierpnia) altana i polana przy Hugonówce zamienią się w przestrzeń pełną tańca, kolorów i dobrej energii. Start o godz. 19.00, wstęp wolny.