Gmina zakupiła nowy sprzęt dla OSP Konstancin-Jeziorna | Konstancin-Jeziorna

Gmina zakupiła nowy sprzęt dla OSP Konstancin-Jeziorna

21-02-2024
fot. OSP Konstancin-Jeziorna

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie trafiły nowoczesne narzędzia hydrauliczne z akcesoriami o łącznej wartości ponad 151 tys. zł. Ich zakup został sfinansowany z budżetu gminy. Ale to jeszcze nie koniec. Wkrótce jednostka wzbogaci się o kolejny specjalistyczny sprzęt.

Druhowie z OSP Konstancin-Jeziorna mają powody do radości. W miniony poniedziałek (19 lutego) do jednostki trafiły profesjonalne narzędzia hydrauliczne – nożyce skośne i rozpieracze (ramieniowy i teleskopowe). – Jesteśmy jednymi z pierwszych w kraju, którzy mogą pochwalić się najnowocześniejszym sprzętem hydraulicznym firmy Holmatro – mówi Robert Czarnula, prezes OSP Konstancin-Jeziorna. – Narzędzia te nie wymagają już podłączania do agregatu wytwarzającego ciśnienie oleju, bo są całkowicie bezprzewodowe. Wystarczy je włączyć jednym przyciskiem i można już działać. To bardzo ważne, bo w przypadku zagrożenia zdrowia i życia liczy się każda sekunda.

Narzędzia hydrauliczne kosztowały 131,7 tys. zł. Do tego należy doliczyć niezbędne akcesoria – ładowarkę, akumulator i przedłużkę o łącznej wartości ponad 19,5 tys. zł. Ich zakup został sfinansowany z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna. Ale to jeszcze nie koniec. Wkrótce jednostka wzbogaci się o kolejny specjalistyczny sprzęt – motopompę szlamową (wartość 8,1 tys. zł), wentylator oddymiający (17,1 tys. zł) oraz dwie motopompy pływające, latarkę kątową wraz za akcesoriami (11,8 tys. zł). 

To wszystko trafi na wyposażenie nowego ciężkiego samochodu bojowego scania, który już niebawem – po zakończeniu wszelkich formalności – zostanie przekazany druhom. Jego wartość to 1 374 894 zł, z czego 599 894 zł stanowił wkład konstancińskiego samorządu. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Osoba wrzucająca kartkę do urny do głosowania

    Druga tura wyborów burmistrza – każdy głos jest ważny

    W niedzielę (21 kwietnia) mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna czeka wyborcza dogrywka. W drugiej turze o urząd burmistrza ubiega się dwóch kandydatów, którzy dwa tygodnie temu uzyskali najwięcej głosów. Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7.00–21.00.
  • Grafika wektorowa, na czerwonym tle napis: Rada Miejska Konstancin-Jeziorna

    Znamy termin pierwszej sesji Rady Miejskiej nowej kadencji

    7 maja odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna dziewiątej kadencji. Zostaną na niej zaprzysiężeni nowi radni oraz burmistrz gminy. Na posiedzeniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00.