Jeździsz rowerem? Wypełnij ankietę i wyraź opinię | Konstancin-Jeziorna

Jeździsz rowerem? Wypełnij ankietę i wyraź opinię

09-10-2024

Gmina Konstancin-Jeziorna bierze udział w Ogólnopolskim Badaniu Klimatu Rowerowego. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wypełnienia internetowej ankiety i oceny warunków do jazdy jednośladem po naszej gminie. Twoja opinia jest bezcenna. Jest ona anonimowa, a odpowiedzi na zadane pytania zajmą około 5 minut.

Gmina Konstancin-Jeziorna jest w gronie samorządów, które uczestniczą w ogólnopolskim Badaniu Klimatu Rowerowego. Jest ono realizowane co dwa lata przez stowarzyszenie samorządowe Polska Unia Mobilności Aktywnej, we współpracy z Europejską Federacją Cyklistów i na podstawie metodologii opartej na wieloletnich doświadczeniach Politechniki Drezdeńskiej.

Wypełnij ankietę

Badanie Klimatu Rowerowego jest doskonałą okazją, by mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinie na temat jakości i komfortu przemieszczania się jednośladem po naszej gminie. Zachęcamy do udziału – nie ważne, czy jeździsz rowerem codziennie, czasami czy tylko sporadycznie. Twoja opinia dla organizatorów jest wręcz bezcenna, bo im więcej mieszkańców weźmie w nim udział, tym bardziej miarodajne będą wyniki. Wystarczy wypełnić ankietę online, którą znajdziemy na stronie internetowej: rowerowyklimat.pl. Jest ona anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 5 minut. 

Lepsze warunki

Badania Klimatu Rowerowego to nie tylko sposób na zebranie opinii, ale także narzędzie, które pomaga tworzyć lepsze warunki dla rowerzystów w całej Polsce. Czy Twoja miejscowość sprzyja rowerzystom? Czy jazda na rowerze sprawia Ci radość, czy raczej stres? Badanie pomaga znaleźć odpowiedzi na te pytania, tworząc kompleksowy obraz sytuacji nie tylko w Konstancinie-Jeziornie, ale także w innych miastach i gminach. Opinie mieszkańców są kluczowe dla osób odpowiedzialnych za politykę rowerową w danym samorządzie. To dzięki nim możliwe są zmiany, które mogą poprawić komfort i bezpieczeństwo rowerzystów. Wyniki ankiety dostarczą argumentów do dalszych działań na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej i jakości przestrzeni publicznych. 

Nie przegap szansy, by wpłynąć na przyszłość rowerową naszej gminy – wypełnij ankietę! Jest na to czas do końca grudnia br. Więcej informacji o badaniu znajdziecie na stronie internatowej: rowerowyklimat.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika ostrzega przed nadchodzącymi upałami i przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak picie wody, unikanie słońca oraz troska o dzieci, seniorów i zwierzęta.

    Nadchodzą upały! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

    Przed nami kilka dni z ekstremalnie wysokimi temperaturami – termometry mogą wskazać nawet 39°C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie 3. stopnia przed upałami. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i zwierząt.
  • Mieszkańcy rozmawiają z projektantami podczas indywidualnych konsultacji dotyczących projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 w sali Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy.

    Projekt rozbudowy DW 721 zaprezentowany mieszkańcom

    Wiemy, jak wygląda projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od ul. Mirkowskiej do drogi powiatowej nr 2801W. Został on zaprezentowany podczas spotkania burmistrza Michała Wiśniewskiego z mieszkańcami sołectw Habdzin, Opacz i Ciszyca. Do 3 lipca można zgłaszać uwagi.