Kilkugodzinna przerwa w kursowaniu promu Gassy–Karczew | Konstancin-Jeziorna

Kilkugodzinna przerwa w kursowaniu promu Gassy–Karczew

06-07-2023

Uwaga kierowcy! W najbliższy piątek (7 lipca) w godz. 8.00–13.00 nieczynna będzie przeprawa promowa na Wiśle w Gassach. Powodem jej czasowego zamknięcia jest remont drogi dojazdowej do wału przeciwpowodziowego po karczewskiej stronie rzeki. Inwestycję prowadzi Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

 

Od połowy czerwca trwa remont drogi dojazdowej do wału przeciwpowodziowego po prawej stronie Wisły. Chodzi o wojewódzką „712” (ul. Wiślaną) od skrzyżowania z trasą nr 801 do podstaw wału w gminie Karczew. Jak informuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, jego przeprowadzenie było konieczne z uwagi na bardzo zły stan techniczny drogi. Remont potrwa do sierpnia tego roku, a zadanie realizuje firma Tomiraf.

Przerwa w kursowaniu

W związku z zaplanowanymi na najbliższy piątek (7 lipca) pracami – położenie nowej nawierzchni na drodze – nastąpi przerwa w kursowaniu promu przez Wisłę w Gassach. Zgodnie z zapowiedziami potrwa ona od godz. 8.00 do 13.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej właściciela promu – firmy Transeko (www.prom-transeko.pl).        

O promie

Prom pomiędzy Gassami a Karczewem w sezonie (od kwietnia do 31 sierpnia) kursuje od poniedziałku do piątku w godz. 6.00–20.00, w soboty w godz. 8.00–20.00, a w niedziele i święta w godz. 9.00–20.00. Przeprawa przez Wisłę kosztuje 4 zł od osoby (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 3 zł, motocykl – 6 zł, samochód osobowy – 10 zł, samochód dostawczy do 3,5 t – 15 zł, samochód dostawczy powyżej 3,5 t – 18 zł i przyczepa od 7 do 10 zł. Wzorem poprzednich lat prom będzie pływał do 25 listopada, jeśli warunki hydrologiczne i atmosferyczne na to pozwolą.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek (18 czerwca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje od godz. 16.35 do godz. 19.30. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Droga asfaltowa, na poboczach drzewa

    Nowy asfalt na ul. Prawdziwka, utrudnienia na czas remontu

    Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy planuje w dniach 24–25 czerwca wymianę nawierzchni ul. Prawdziwka. W związku z tym droga na odcinku od ul. Bartosza Głowackiego w Kierszku do ul. Borowej w Konstancinie-Jeziornie będzie zamknięta dla ruchu.