Kolonie letnie dla 75 dzieci – nad morzem i w górach | Konstancin-Jeziorna

Kolonie letnie dla 75 dzieci – nad morzem i w górach

26-07-2023

Dzięki dotacji z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna, przyznanej Towarzystwu „Nasze Szwederowo” w ramach otwartego konkursu ofert, dzieci z uboższych rodzin wyjadą na kolonie letnie. W środę (26 lipca) na wakacyjny wypoczynek nad polskie morze wyruszyła pierwsza 45-osobowa grupa.

Za organizację tegorocznego wakacyjnego wypoczynku profilaktyczno-wychowawczego dla dzieci z gminy Konstancin-Jeziorna odpowiedzialne jest Towarzystwo „Nasze Szwederowo” z Bydgoszczy. Stowarzyszenie zostało wybrane do realizacji zadania publicznego w drodze otwartego konkursu ofert i otrzymało na ten cel dotację w wysokości 140 tys. zł. W ramach tych środków zostaną zorganizowane dwa 10-dniowe turnusy wakacyjne.

Pierwsza 45-osobowa grupa dzieci w środę (26 lipca) wyjechała nad polskie morze. Uczniowie będą przebywać w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym „Rubin IV” w Jastrzębiej Górze. O bezpieczeństwo rozpoczynających wypoczynek zadbali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, którzy przed wyjazdem sprawdzili zarówno stan techniczny autokaru, jak i skontrolowali kierowcę. Program kolonii obfituje w wycieczki, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz kąpiele morskie. A to wszystko do 4 sierpnia. Drugi turnus, od 1 do 10 sierpnia, zaplanowano natomiast w górach. Do Ośrodka Kolonijno-Wczasowego „u Staśki” w Poronienie pojedzie 30 dzieci.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).