Konstancin-Jeziorna pamięta! Podziękowania dla Powstańców | Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna pamięta! Podziękowania dla Powstańców

31-07-2024

Pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego to nasz obowiązek. W 80. rocznicę wybuchu tego heroicznego zrywu niepodległościowego Katarzyna Tusińska i Agata Wilczek, zastępczynie burmistrza Konstancina-Jeziorny, spotkały się z uczestnikami tamtych dramatycznych wydarzeń, którzy mieszkają w naszej gminie.

1 sierpnia 1944 r. to data, która ma szczególne miejsce w sercach nie tylko warszawiaków, ale wszystkich Polaków. Tego dnia, punktualnie o godz. 17.00, żołnierze Armii Krajowej, wspierani przez ludność stolicy, rozpoczęli nierówną walkę z okupantem niemieckim. Pamięć o tamtych dramatycznych wydarzeniach jest naszą powinnością. 

W 80. rocznicę wybuchu tego niepodległościowego zrywu zastępczynie burmistrza Konstancina-Jeziorny spotkały się z Powstańcami Warszawskimi, którzy mieszkają w naszej gminie. Była to okazja do podziękowania bohaterom za ich patriotyzm, heroizm i ofiarność. W piątek (26 lipca) Katarzyna Tusińska odwiedziła Barbarę Kulińską-Rembielińską ps. „Zula”. Z kolei w środę (31 lipca) list okolicznościowy, kwiaty i upominek otrzymał Ireneusz Waniak, a wręczyła je Agata Wilczek. Tego dnia u mieszkańca Konstancina-Jeziorny gościła także Ewa Lubianiec, starosta piaseczyńskim. – Chcemy, aby pamięć o Powstaniu Warszawskim oraz bohaterach tamtych dni była żywa i przekazywana kolejnym pokoleniom – podkreśla Katarzyna Tusińska. – To dzięki takim osobom możemy budować przyszłość na fundamentach prawdy, odwagi i honoru.

Powstańcy byli bardzo przejęci i wzruszeni odwiedzinami. – Prawdziwy patriotyzm to życzliwość – przyznał Ireneusz Waniak. – Trzeba uczyć młodych, jak żyć i jak cieszyć się z każdego dnia.

Galeria zdjęć

 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Uśmiechnięte dziecko owinięte w niebieski kocyk

    Gminne pakiety powitalne otrzymało już ponad 30 maluchów

    Gmina Konstancin-Jeziorna wita swoich najmłodszych mieszkańców wyjątkowym upominkiem. Nowo narodzone dzieci otrzymują bezpłatny pakiet powitalny z praktycznymi akcesoriami – do tej pory trafił on już do 31 maluchów. Kolejnych rodziców zachęcamy do odbioru wyprawki dla swojego dziecka.
  • Mieszkańcy uczestniczą w warsztatach konsultacyjnych w sali urzędu, którzy przy stolikach omawiają mapy i dokumenty z przedstawicielami gminy.

    Wielkie zmiany na liniach lokalnych coraz bliżej

    Powrót kluczowych połączeń, nowe trasy linii lokalnych, budowa węzła przesiadkowego i rozwój infrastruktury drogowej – gmina Konstancin-Jeziorna szykuje największe od lat zmiany w komunikacji publicznej. Termin ich wdrażania uzależniony jest zarówno od zakończenia przebudowy drogi wojewódzkiej 721